Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Nie ryzykuj – zainwestuj w wideodomofon

Jeszcze do niedawna jedyną możliwością sprawdzenia kto dzwoni do drzwi przed ich otworzeniem dawało oczko wizjera. Dziś gdy technologia pozwala na pełnią automatyzację standardem stał się montaż domofonów, które pojawiają się nie tylko przy wejściu do klatek schodowych bloków, ale również w bramach wejściowych do posesji z domkami jednorodzinnymi.

Zainstalowany w bramie wejściowej bądź w drzwiach domofon pozwala na usłyszenie głosu osoby jeszcze przed otworzeniem jej drzwi. Jednak bardziej funkcjonalnym rozwianiem skrojonym na miarę współczesnych czasów jest możliwość zobaczenia kto stoi za drzwiami jaką gwarantuje montaż nowoczesnego wideodomofonu.

Domofon i wideodomofon
Dostępne na rynku sprzedaży modele domofonów i wideodomofonów są praktycznymi systemami, które pozwalają na szybką identyfikację osoby, która chce dostać się do naszego domu. Wykorzystanie nowoczesnych technologii znacznie zwiększyło funkcjonalność znanych i cenionych już od wielu lat urządzeń, które oprócz komunikacji głosowej na małe odległości dziś mogą bez problemu emitować dodatkowo obraz z kamery ustawionej przy dzwonku drzwi bądź bramy wejściowej. W sprzedaży dostępne są rożne modeli domofonów począwszy od klasycznych wykorzystujących system komunikacji głosowej naprzemiennej simlex, poprzez urządzenia duplex, gwarantujące jednoczesną rozmową jak przez telefon, a kończąc na nowoczesnych wideodomofonach, które dodatkowo posiadają funkcję zapisu obrazu zarejestrowanego przez kamerę urządzenia obrazu.

Wideodomofon dobrym sposobem ochrony przed niepożądanymi gośćmi
Producenci wideodomofonów mając na celu zwiększenie funkcjonalności polecanych w sprzedaży urządzeń wciąż sięgają po innowacyjne rozwiązania technologiczne wprowadzając na rynek modele odpowiadające na współczesne potrzeby, a nawet oczekiwania użytkowników. Właśnie jedną z takich odpowiedzi jest oferta modelu wideodomofonu charakteryzującego się możliwością rejestracji obrazu. Wystarczy jedynie uruchomić odpowiedni przycisk urządzenia, by zainstalowana przy dzwonku kamera zapisała obraz pokazujący osoby, który chciały dostać się do budynku podczas nieobecności jego właściciela. Jeszcze bardziej rozbudowane technologiczne wideodomofony wyposażone są dodatkowo w funkcję samoczynnego rozpoznawania osób, która pozwala na automatyczne otworzenie zamka bramy bądź drzwi wejściowych bez uprzedniej komunikacji domowników.

Nowoczesne modele wideodomofonów to przede wszystkim oferta skierowana do właścicieli domów jednorodzinnych, które zlokalizowane są w dużej odległości od innych zabudowań mieszkalnych. Stanowią nie tylko bardzo skuteczny system zabezpieczenia przed niechcianymi gośćmi, ale również system informujący o osobach, które kręcą się wokół posesji bądź, które chciały się do niej dostać pod nieobecność domowników.

W porównaniu do klasycznego urządzenia jakim jest domofon gwarantujący komunikację głosową, wideodomofon jest bardziej zaawansowany technologicznie co nierozerwanie wiąże się z większym kosztem zarówno jego zakupu jak i instalacji. Jednak ze względu na większą funkcjonalność, a nawet dodatkowo pełnienie roli zabezpieczającej warto zdecydować się na jego montaż.

W skład klasycznego zestawu wideodomofonu wchodzi panel zewnętrzny instalowany w bramie wejściowej, który wyposażony jest w przycisk przywołania, głośnik, mikrofon oraz kamerę. Wewnątrz budynku instalowany jest aparat z monitorem, z przyciskiem otwarcia zamku oraz z dodatkowymi przyciski, które w zależności od wybranego modelu urządzenia wykorzystywane są do regulacji ostrości bądź jasności obrazu.

Artykuł przygotowany przez:
eAlarmy.com.pl – sklep internetowy oferujący alarmy, monitoring i inne systemy zabezpieczeń

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.