Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Najlepsze połączenia! Drinki z whisky bezalkoholową

Bezalkoholowa whisky to nasza kolejna propozycja dla osób, które z różnych powodów, nie mogą lub nie chcą pić alkoholu. Produkty z tej kategorii wyglądają i smakują dokładnie tak samo, jak ich alkoholowe odpowiedniki. Różnica polega na tym, że przy tworzeniu whisky 0% większości produktów nie poddaje się fermentacji, w związku z czym – nie wytwarza się alkohol. Ten rodzaj trunku idealnie, jak w przypadku wina bezalkoholowego, idealnie nadaje się jako baza do różnego rodzaju drinków. Jakich? Zobaczcie sami!

Blood and Sand

Ten drink jest idealnym połączeniem cytrusów i samu dojrzałych owoców. Do jego przygotowania będzie potrzebować 30 mililitrów whisky Whissin, takiej samej ilości wermuta bezalkoholowego Versin, 20 mililitrów soku ze świeżych pomarańczy, soku z połowy limonki oraz 5 dojrzałych czereśni. Sposób przyrządzenia jest bardzo prosty, a smak z pewnością zaskoczy niejedną osobę. W shakerze ugniatamy czereśnie, które wcześniej drenujemy i zalewamy pozostałymi składnikami. Całość mieszamy w shakerze z lodem, a później przelewamy przez podwójne sitko do schłodzonego szkła. Wytworzony dzięki temu połączeniu balans słodko – kwaśny z pewnością sprawdzi się na wielu imprezach!

Whissin Sour

Bezalkoholowy odpowiednik kultowego już drinka Whisky Sour. Drugi drink, którego nutą przewodnią będzie słodko – kwaśny posmak. Jego stworzenie jednak wymaga mniejszej ilości składników, a smak jest zdecydowanie bardziej wyważony, niż w przypadku wspomnianego wcześniej Blood and Sand. Aby go zrobić, będziemy potrzebować: 60ml whisky Whissin, 30 mililitrów soku z cytryny, 10 mililitrów syropu cukrowego oraz białko jajka. Wszystkie składniki łączymy z lodem w shakerze, później przelewamy przez sitko bezpośrednio do szklanki. Do całości dodajemy kostki lodu. Możemy dodatkowo dołożyć skórkę z pomarańczy, która doda charakterystycznego, gorzkiego smaku.

Avantura de frambuesca

Teraz przyszedł czas na propozycję słodką, z dodatkiem świeżych malin i likieru 0%. Avantura de frambuesca, bo taką nazwę nosi ten drinki, to połączenie dwóch napojów bezalkoholowych: whisky i likieru, oraz świeżych malin i gazowanej wody. Do jej przygotowania będzie potrzebowali, dokładnie 60 mililitrów Whissin, od 7 do 10 świeżych malin, likieru bezalkoholowego Mora – 20 mililitrów oraz wody gazowanej do dopełnienia. Maliny wrzucamy do wysokiej szklanki i rozgniatamy, dodajemy lód i nasze dwa trunki: whisky i likier 0%. Całość mieszamy. Nasz likier możemy z powodzeniem zastąpić syropem malinowym, lecz wtedy musimy liczyć się z tym, że całość będzie słodsza.

To są nasze trzy, sprawdzone propozycje na przepyszny wieczór z whisky bezalkoholową. Sprawdzą się one idealnie jako przepyszna alternatywa dla napojów z procentami. Spróbujcie wykonać je w domu – gwarantujemy, że będzie to smakowity pomysł!

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.