Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Mozaika ze zdjęć – oryginalny pomysł na prezent

Szukasz ciekawego pomysłu na prezent dla bliskiej ci osoby? Chcesz przy tym wykorzystać jej zdjęcie? W takim przypadku pomyśl o mozaice z fotografii – na pewno sprawi mnóstwo radości!

Mozaika ze zdjęć, inaczej foto mozaika lub e-mozaika to specjalny obraz, który powstaje z połączonych mniejszych fotografii, aby stworzyć duże zdjęcie zgodnie z życzeniem osoby zamawiającej tego rodzaju upominek. Mniejsze fotografie, których są setki, nazywane są także kafelkami i mają wielkość około 1-2 centymetrów zależnie od wielkości całego obrazu. Z bliska dokładnie widać małe kafelki, natomiast gdy patrzy się na obraz z większej odległości, widać jego główny motyw. Taka mozaika ze zdjęć prezentuje się naprawdę bardzo efektownie i od razu zwraca uwagę.

Foto mozaika – upominek na każdą okazję
Jeżeli nie wiesz, na jaki prezent zdecydować się dla bliskiej ci osoby, w takim przypadku foto mozaika to kapitalny pomysł na takie okazje jak:

• urodziny lub imieniny
• Dzień Matki lub Dzień Ojca
• Walentynki
• zaręczyny
• ślub

Oczywiście, mozaikę można zamówić też bez okazji, na przykład możecie na niej umieścić swoje zdjęcia z wakacji, aby stały się unikatową pamiątką.

Gdzie zamówić mozaikę ze zdjęć?
Najłatwiej zamówić ją przez internet na stronach oferujących takie upominki, np. tutaj: https://mygiftdna.pl/ – przy zamawianiu można wybrać wielkość takiego upominku, na przykład 40×40 centymetrów, 50×70 centymetrów czy nawet 70×100 centymetrów. Do przygotowania mozaiki potrzebne jest przesłanie głównego zdjęcia, które ma być złożone z mniejszych kafelków. Można także dodać własne małe zdjęcia na kafelki – powinno być to zwykle co najmniej 50 plików, ale nie zawsze jest to potrzebne.

Po złożeniu zamówienia mozaika ze zdjęć jest przygotowywana przez grafików i przesyłana jest do klienta do potwierdzenia. Po zatwierdzeniu pliku trafia on do drukarni – obraz najczęściej nadrukowywany jest na wysokiej jakości płótnie typu canvas, a następnie oprawiany na drewnianej ramie wewnętrznej – tak zwanym blejtramie. Odpowiednio zabezpieczona foto mozaika pakowana jest w pudło i przesyłana na adres klienta. Czas realizacji to około 2-3 dni.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.