Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Moda z lat 60tych

Niektóre trendy w świecie mody są ponadczasowe. Stworzone przed laty, wciąż powracają w coraz to nowych odsłonach, ciesząc się równie dużą popularnością jak kiedyś. Do tego typu ponadczasowych trendów należy z pewnością moda lat 60tych.

 

To właśnie z lat 60tych wywodzi się klasyczny, beżowy trencz, bez którego wiele z nas nie wyobraża sobie wiosennej garderoby. Trencz sprawdza się przy wielu różnych okazjach, a dzięki możliwości łączenia go z całą gamą różnorodnych dodatków jest doskonałą podstawą do tworzenia ciekawych stylizacji w różnym klimacie.

 

W latach 60tych stworzono też ponadczasowe połączenie – legginsy i gruby sweter. Wygodny zestaw, idealny na spacer, na zakupy i na niezobowiązujące spotkanie z przyjaciółmi. Dłuższy sweter pozwala ukryć pewne niedoskonałości figury, a legginsy bardzo ładnie podkreślają zgrabne nogi.

 

Futerka, które można było oglądać na wybiegach ubiegłej zimy to kolejna inspiracja rodem z lat 60tych. Obecnie każda elegantka ma w swojej szafie przynajmniej jeden płaszcz lub kurtkę albo różnego rodzaju dodatki ozdobione futerkiem.

 

Uwielbiasz uniwersalną małą czarną? To kolejny trend z lat 60tych! Podobne przykłady można jeszcze mnożyć. Każdy kolejny potwierdza tezę, że moda z tego okresu jest ponadczasowa.