Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Moda na hand made

Świat oszalał na punkcie ręcznie robionych rzeczy. Jak grzyby na deszczu powyrastały sklepy internetowe, które oferują produkty potrzebne to rozpoczęcia swojej przygody z hand made. Jeśli kochasz biżuterię, to przydadzą Ci się koraliki do bransoletek, zaś miłośniczki zieleni powinny się rozejrzeć za idealnym szkłem, w którym stworzą swój mini las.

Biżuteria

Sutaszowe naszyjniki i kolczyki ze świecidełkami Swarovskiego mogą być ładne, ale nie powinnaś ich wybierać na swoją pierwszą własnoręcznie robioną biżuterię. Okażą się być zbyt skomplikowane dla kogoś początkującego, a to Cię tylko niepotrzebnie zniechęci. Najpierw próbuj zrobić coś prostszego – kup zapięcie magnetyczne, nici i koraliki do bransoletek.

Może Cię kusić, aby od razu zacząć nawlekać koraliczki na nić, ale warto obmyślić swój wstępny projekt. Najpopularniejszym sposobem jest po prostu chwycenie w dłoń ołówka i przeniesienie na kartkę papieru swojej wymarzonej bransoletki. Dzięki temu łatwiej Ci będzie trzymać się projektu, zamiast mylić się w trakcie i cały czas zmieniać swoją wizję. Nie ma sensu sobie komplikować pracy, więc jeśli już jedną sobie wymyśliłaś, to jej się trzymaj. Pozostałe zostaw na kolejne ręcznie robione błyskotki.

Do swoich prac możesz wykorzystać koraliki np. ze sklepu https://www.kianit.pl.

Ogród w szkle

Biosfera, to miniaturowy ekostystem, który możesz stworzyć i zamknąć w wybranym przez siebie szkle, aby idealnie pasował do wystroju Twojego mieszkania. Jak zrobić taki zamknięty ogród? Na pewno będziesz musiała się trochę pobrudzić, bo biosfera to nie tylko ładne liście. To także świeża ziemia, którą sama ułożysz oraz piasek, który pod nią nasypiesz. A jeśli chcesz, aby Twój las bardziej przypominał ten prawdziwy, to możesz także dorzucić trochę mięciutkiego mchu. Przy doborze roślin warto przede wszystkim pamiętać o tym, aby nie mieszać ze sobą gatunków lubiących wilgoć i tych przyzwyczajonych do suchego otoczenia.

Kosmetyki

Ludzie przestają wierzyć w dobro chemii, a co za tym idzie, częściej sięgają po naturalne kosmetyki. Coraz częściej też samodzielnie je robią w zaciszu własnych domów!

Na pewno nieraz trafiłaś w Internecie na poradniki dotyczące maseczek domowej roboty, ale dużą popularnością cieszą się także ręcznie robione mydła. Wymagają one trochę więcej pracy, jednak potem takie kostki starczą na długi czas. To nie wszystko! Swoim mydełkom możesz nadać własny charakter poprzez dodanie ulubionych olejków eterycznych, bądź zatopienie w nich kwiatów bzu lub skórek pomarańczy. Końcowy efekt zależy tylko od Ciebie!

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.