Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Mikrofalówka – co trzeba o niej wiedzieć

Chociaż kuchenka mikrofalowa gości w naszych kuchniach stosunkowo od niedawna, wielu z nas nie potrafi sobie wyobrazić bez niej codziennego funkcjonowania. To jeden z najbardziej ponadczasowych sprzętów kuchennych, który w dzisiejszych zabieganych czasach coraz bardziej zyskuje na popularności.

 

Podstawowym przeznaczeniem mikrofalówki jest podgrzewanie pokarmów. Dzięki zastosowaniu mikrofal cały proces przebiega bardzo szybko. Korzystając z tradycyjnych kuchenek gazowych czy indukcyjnych nigdy nie osiągniemy podobnego efektu.

 

To jednak wciąż nie wszystko. Współcześnie lista możliwych zastosowań kuchenki mikrofalowej jest znacznie szersza. Używa się jej do przygotowywania popcornu, a nawet pieczenia ciast, czy mini-bułeczek. Biorąc pod uwagę zamiłowanie do eksperymentowania, które cechuje wielu z nas, z powodzeniem można założyć, że zastosowanie mikrofalówek z dnia na dzień będzie coraz szersze.

 

Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że stosowanie kuchenek mikrofalowych ma również swoje minusy. Jakość potraw przygotowywanych z ich wykorzystaniem nierzadko pozostawia sporo do życzenia. Nie należy też używać kuchenki mikrofalowej zbyt często, ponieważ nie pozostaje to bez wpływu na nasze zdrowie.

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    A to fakt, bez mikrofalówki i lodówki nie wyobrażam sobie życia, ale… kto wie czy za jakieś czas najlepsza lodówka nie zostanie zastąpiona jakimś mega laserem mrożącym, a mikrofalówka super chuchem ciepła:)
    Kto wie jakie czasy nastąpią u hu hu

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.