Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Meble prowansalskie – sposób na rustykalne wnętrza

Meble prowansalskie to jedne z najbardziej pożądanych w ostatnich latach. Moda na nie nie słabnie, a projektanci wnętrz prześcigają się w kolejnych pomysłach jak zaaranżować kuchnię, sypialnię, pokój dzienny czy nawet łazienkę w stylu prowansalskim. Meble tego typu pozwolą stworzyć wyjątkowy klimat w mieszkaniu – ich jasne kolory będą odbijać światło i optycznie powiększać nawet niewielkie pomieszczenia. Meble prowansalskie posiadają wyjątkowy charakter, a wszystko to przez przecierane powierzchnie oraz nierównomierne rozłożenie farby. To sprawia, iż możliwy jest do osiągnięcia efekt wiejskiej sielanki również w centrum miejskiej dżungli!

Gdzie znaleźć meble w stylu prowansalskim?

Z pewnością warto przejrzeć katalogi wnętrzarskie – każda aranżacja z wykorzystaniem takich materiałów podaje producenta. Dzięki temu łatwiej namierzyć interesujące nas modele mebli. Kolejne miejsce, gdzie można poszukiwać mebli w tym stylu to oczywiście duże salony meblowe. Warto poświęcić na poszukiwania nieco więcej czasu, aby wybrać produkty, które faktycznie będą odpowiadały naszym oczekiwaniom. Meble prowansalskie znaleźć można również na licznych wyprzedażach meblowych oraz targach staroci – wbrew pozorom takie cudeńka są często odnajdywane w piwnicach. Wyprzedaże mebli to dobra okazja, aby znaleźć prawdziwe perełki!

Rustykalna kuchnia!

Kuchnia w stylu prowansalskim powinna składać się z jasnego stołu oraz krzeseł w tym samym kolorze, jasnych szafek oraz przeszklonego regału, w którym ukryć można wszystkie kuchenne skarby. Ważne jest, aby meble te zostały wzbogacone licznymi dodatkami. Diabeł tkwi w szczegółach! Poszukując dodatków do kuchni, skupiajmy się na niewielkich, porcelanowych dzbankach, wazonikach,a le również metalowych kankach, wiaderkach – będą one doskonale sprawdzać się jako pojemniki na gazety czy też kwiaty cięte. Kolejne istotne elementy to oczywiście stylizowane kubki, filiżanki, dzbanki na herbatę oraz talerzyki.

Meble prowansalskie do pokoju dziennego

Również pokój dzienny okaże się idealnym miejscem dla mebli prowansalskich. Aby wykreować niecodzienny klimat w swoim salonie, konieczne jest zastosowanie nie tylko mebli,a el i odpowiednich tkanin, dodatków, poduszek, nakryć stołu – wszystko to ma niebagatelny wpływ na tworzenie stylu rustykalnego W pokoju dziennym powinny znaleźć się również piękne zasłony na oknach. Warto wykorzystać materiały i tkaniny posiadające drobne wzory kwiatów, np, róż. W oknach i na balkonie powinny znaleźć się kwiaty w ozdobnych, dekoracyjnych doniczkach, najlepiej w kolorze białym

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.