Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Książki

Mały Książę – dlaczego tak go lubimy?

„Mały Książę” autorstwa Antoine’a de Saint -Exupéry’ego to ulubiona publikacja wielu Polaków. Historia małego chłopca, który przybył z kosmosu i szuka sposobu na zerwanie z samotnością, wzrusza i porusza mimo upływu lat.

 

Opowieść o losach Małego Księcia jest nie tylko ponadczasowa, ale i uniwersalna. Z powodzeniem można traktować ją jako wspólną lekturę dla dzieci i rodziców. Dzieci potraktują ją dosłownie, jako kolejną bajkę na dobranoc. Z pewnością przypadną im do gustu obrazki, którymi zilustrowano opowiadanie, wykonane zresztą przez samego autora. Dorośli spojrzą na nią z pewnością z nieco szerszej perspektywy, odkrywając piękne przesłanie powieści. „Mały Książę” to tylko z pozoru lektura zarezerwowana wyłącznie dla dzieci.

 

O niesłabnącym zainteresowaniu, jakim „Mały Książę” cieszy się wśród czytelników świadczy chociażby ogromna liczba cytatów z tej książki, jakie można znaleźć chociażby w internecie. Nierzadko cała powieść traktowana jest jako jedna piękna sentencja.

 

Oczywiście „Mały Książę” zyskał sobie ogromną popularność nie tylko w naszym kraju. Do tej pory przetłumaczono go aż na 170 języków i sprzedano na całym świecie w zawrotnej liczbie 60 milionów egzemplarzy.