Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Mała kuchnia to nie problem

Kuchnia jest duszą każdego domu i mieszkania. Spędzamy w niej dużo czasu i dlatego bardzo ważne jest, by była urządzona funkcjonalnie oraz zawierała wszystkie najpotrzebniejsze urządzenia, ułatwiające przygotowywanie posiłków.

Małe kuchnie ograniczają ustawienie w nich wielu sprzętów, a z drugiej strony do wszystkich urządzeń jest blisko i przyrządzanie posiłków na małej przestrzeni zdaje się być mniej męczące. Ograniczona powierzchnia automatycznie jednak wyklucza wysoko gabarytowe urządzenia szczególnie wtedy, gdy można je zastąpić czymś znacznie mniejszym. W niewielkiej kuchni po prostu na pewne rzeczy szkoda miejsca, a jedną z tych rzeczy jest zmywarka do naczyń.

Zmywanie naczyń, ta mało lubiana przez większość z nas czynność, jest w kuchni czymś tak samo oczywistym jak gotowanie. By zadanie to było maksymalnie komfortowe ważnym elementem w kuchni winien być wystarczająco pojemny zlewozmywak i odpowiednia do ilości domowników, a co za tym idzie ilości używanych w ciągu dnia kuchennych sprzętów – suszarka do naczyń. Dobrze dobrana suszarka oszczędza czas eliminując uciążliwą konieczność wycierania naczyń, tylko po to, by zrobić miejsce dla kolejnych świeżo umytych. Dokonując zakupu suszarki należy brać pod uwagę liczbę osób w gospodarstwie domowym oraz częstotliwość gotowania. Inny ociekacz jest potrzebny singlowi w dodatku często stołującemu się na mieście, a inny rodzinie z dziećmi, spożywającej posiłki głównie w domu. Na szczęście rynek obfituje w różne kształty, rozmiary, bogatą kolorystykę i różnorodność materiałów z jakich wykonane są suszarki do naczyń. Pozostaje tylko wybrać odpowiednio zaopatrzony sklep.

Nie w każdej kuchni zmieści się również stół, wtedy warto znaleźć niewielką powierzchnię przy ścianie, by zamontować nieduży stół składany, tak by posiłki można było spożywać w odpowiedniej pozycji. Mała kuchnia wymusza przemyślane zakupy i jest dużo łatwiejsza w utrzymaniu porządku.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.