Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

Legenda muzyki pop-Michael Jackson

Michael Jackson to jeden z artystów, którzy zdaniem większości miłośników muzyki zasługują na miano ponadczasowych. Nawet jeśli muzyka, którą tworzył nie do końca nam odpowiada, warto nieco bliżej zapoznać się z postacią tej ikony muzyki.

Michael Jackson urodził się w 1958 r. w stanie Indiana. Już w wieku 7 lat zaczął występować na scenie jako wokalista w rodzinnym zespole. Okres jego największych dokonań przypada na lata 80te. To wtedy tworzył swoje największe przeboje i teledyski, które całkowicie zmieniły podejście do wideoklipów.

Kariera Jacksona zmieniła nie tylko świat muzyki, ale zdziałała wiele dobrego dla czarnoskórych artystów. Jackson był pierwszym czarnoskórym artystą promowanym na tak szeroką skalę w telewizji. Jego działalność ułatwiła rozwój kariery wielu zdolnym wokalistom.

Na przestrzeni lat Jackson zdobył wiele nagród i wyrobił sobie istotną pozycję wśród wykonawców muzycznych. W latach 90tych jego kariera nieco podupadła w skutek rozlicznych afer z jego udziałem. O Michaelu Jacksonie było wciąż głośno aż do momentu jego śmierci, która nastąpiła w 2009r. Jackson zmarł w wieku 50 lat wskutek nagłego zatrzymania akcji serca. Po jego śmierci liczba jego fanów bynajmniej nie zmalała.

 

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.