Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Laweta – niezbędna podczas holowania

Holowanie auta to często przykra konieczność. Niestety dość często, jak wiele innych maszyn, ulegają one awarii i wówczas musimy udać się do mechanika. Jednak problemem jest samo przetransportowanie niesprawnego samochodu do warsztatu. Wtedy warto wypożyczyć lawetę.

Co to jest laweta i autolaweta?

Laweta jest to specjalna przyczepa, służąca do holowania zepsutych samochodów. W zależności od możliwości i dostosowania do potrzeb klienta mogą być one większe lub mniejsze. Z kolei autolaweta jest to pojazd, który konstrukcyjnie przystosowany jest do transportu innych, mniejszych samochodów osobowych.

Przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy nasz pojazd odmówi nam posłuszeństwa i współpracy. Owszem, zdarzają się usterki z którymi auto może jechać, tak więc nie ma większego problemu, aby dotrzeć do mechanika, który zdiagnozuje przyczynę problemu i wymieni felerną część. Jednak bardzo często występują awarie praktycznie uniemożliwiające dalszą jazdę. I wtedy właśnie dzwonimy po pomoc drogową – po jej przyjeździe nasz samochód „ładowany” jest na autolawetę i przewożony pod wskazany przez nas adres.

Tego typu pojazdy zabierają z reguły tylko jeden samochód. Jednak zdarza się, że gdy posiadają one nieco większe gabaryty (bądź w przypadku doczepienia do samochodu holującego dodatkowej lawety-przyczepy) można zabrać więcej niż jedno auto.

Czy to się opłaca?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele firm, które zajmują się wynajmem lawet, bądź autolawet. Ceny tego typu usług są dość zróżnicowane. Przykładowo za wypożyczenie autolawety na kilka godzin (od 1 do 6) cena będzie wynosiła ok. 150 złotych. Wynajem samej lawety jest niemal o połowę tańszy i kosztuje przeciętnie ok. 80 złotych. Naturalnie cena wzrasta wraz z długością czasu wynajmu. Przykładowo, za wynajem autolawety w przedziale między 1 a 3 dniami musimy się liczyć z ceną do 300 złotych za dobę. Koszt wypożyczenia lawety to z kolei 100 złotych.

Trzeba również pamiętać o dodatkowym wynagrodzeniu, jeśli będziemy chcieli aby autolawetę prowadził zawodowy kierowca, a także o limicie kilometrów. Dodatkowo do tych cenników należy jeszcze dodać koszty przejazdu np. przez autostrady.

Jaką firmę wybrać?

Na szczęście firm, które zajmują się wypożyczaniem lawet jest na rynku dość dużo. Jedną z nich jest firma Kosik, która ma swoją siedzibę pod Warszawą, dokładnie w Stanisławowie Pierwszym. W przypadku zdecydowania się na usługi konkretnej firmy, warto dopytać o wszystkie szczegóły, aby przy rozliczeniu nie było żadnych nieporozumień.

Wiele firm oferujących wynajem autolawet, takich jak np. Kosik, wprowadza specjalne promocje dla stałych klientów. Jeśli więc korzystamy z ich usług już któryś raz, to wówczas istnieje szansa na renegocjację ceny podanej na stronie internetowej.

Szukasz sprawdzonego wynajmu przyczep w Warszawie? Kosik posiada lawety, które Cię nie zawiodą.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.