Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Latarenki jako ciekawy sposób udekorowania mieszkania i ogrodu

Nie ulega wątpliwości, że nic nie działa bardziej nastrojowo niż delikatnie mieniące się światło świec, które przywołuje na myśl skojarzenia ciepła, spokoju i odprężenia. Świeca sama w sobie prezentuje się pięknie. Jeśli jednak umieścimy ją w estetycznie wykonanej latarence, całość nabierze bardziej oryginalnego charakteru.

Współcześnie możemy spotkać się z ogromnym asortymentem różnego rodzaju świec. Małe, jak i duże, skromne, delikatne lub bogato zdobione, w jednolitej lub kolorowej tonacji. Jak zatem widać, asortyment mamy naprawdę szeroki. Nie inaczej jest w przypadku oferowanych do sprzedaży świeczników i latarenek, które w jednej chwili rozświetlą wnętrze domu lub ogrodu. W zależności, czy preferujemy modele witrażowe, bogato zdobione, czy nowoczesne, uwzględniające najnowsze trendy i nowinki modowe – do ich wnętrza pasują zarówno niewielkie tealighty, świece rustykalne lub pachnące. Wtenczas, obok walorów nastrojowych i wizualnych, zyskujemy możliwość rozkoszowania się urokliwym zapachem wydobywającym się ze środka latarenki.

Wybór konkretnego modelu jest oczywiście uwarunkowany naszymi oczekiwaniami, ale również rodzajem pomieszczenia, w jakim będzie miała się znajdować. Pomocna w tym zakresie może być odpowiedź, dotycząca stylistyki i kolorystyki panującej we wnętrzu mieszkania czy architektury ogrodowej. Bez względu jednak, jaki ostatecznie model latarenki przypadnie nam do gustu, jedno pozostaje pewne. A jest nią satysfakcja z uzyskania nastrojowego i klimatycznego wnętrza, które nie tylko pomoże zrelaksować się po ciężkim dniu, ale również wprowadzi w przyjemny stan odprężenia.

Do nowoczesnych wnętrz najczęściej wybierane są proste, geometryczne modele, o chłodnej i mało różnorodnej kolorystyce. W pozostałych przypadkach możemy sugerować się klasycznym designem, który będzie świetnie komponować się z tradycyjną stylistyką wnętrz i ogrodów. Co ciekawe i godne podkreślenia to fakt, że latarenki możemy kupić w lokalnych czy internetowych sklepach, jak również wykonać je samodzielnie. Wbrew ogólnym przekonaniom, nie jest to zadanie trudne, skomplikowane czy czasochłonne. Jedyne co wystarczy, oprócz chęci oczywiście, to kawałek druta, słoik oraz szczypta wyobraźni i pomysłowego podejścia do tematu. Nie wykluczone, że otrzymane efekty końcowe mogą znacznie przerosnąć oczekiwania.

Na zbliżający się jesienno-zimowy sezon, latarenki wydają się być ciekawą propozycją, która nie tylko udekoruje nasze mieszkanie, ale również wprowadzi do niego powiew klimatycznego i niejako magicznego charakteru…

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.