Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Lalka Barbie – zabawka ponadczasowa

Lalka Barbie to jedna z najpopularniejszych zabawek ostatniego pokolenia. Mimo upływu czasu wciąż pozostaje obiektem pożądania wielu małych dziewczynek i są zaliczane do najchętniej kupowanych zabawek.

Lalka Barbie została po raz pierwszy wyprodukowana przez firmę Mattel. Jej debiut datuje się na 1959 r., lalka ma więc już ponad 50 lat. Na przestrzeni lat zmieniała się jej figura oraz styl, pewne elementy pozostawały jednak niezmienne.

Barbie zawsze miała długie blond włosy. Pojawiały się też lalki z ciemnym włosami, czy innymi fryzurami, nie były to jednak klasyczne Barbie. Każda lalka tego typu ma również dość mocny makijaż i nieskazitelną figurę. Warto wspomnieć, że wymiary Barbie w proporcjonalnym odniesieniu do ludzkiego ciała są nieosiągalne.

Lalki są także wyposażone w całe zestawy ubrań, które można zmieniać w zależności od upodobań. Ciekawostką jest fakt, że firma Mattel, która przy produkcji ubrań dla lalek zużyła już ponad 100 milionów metrów materiałów należy do największych producentów odzieży na świecie. Do dyspozycji dzieci jest też cały szereg dodatkowych akcesoriów, takich jak mebelki, samochody, czy zwierzątka. Dzięki nim zabawa lalkami jest jeszcze ciekawsza, a firma Mattel jeszcze bardziej popularna.

 

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    Fakt, lalka barbie od lat podbija serca małych dziewczynek, choć nie wiem czy bardziej „ponadczasowe” nie są klocki drewniane… kolejki, układanki itp. Na drewniane klocki naszych dziadków było stać, a na barbie niekoniecznie:D

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.