Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Kostkarki do lodu – zastosowanie i charakterystyka

Kostkarki do lodu to niezbędne wyposażenie każdego baru oraz restauracji. To niezwykle przydatne urządzenie pozwala na na produkcję kostek lodu przybierających rozmaite kształty.

Kostkarki do lodu mogą okazać się przydatne również w gospodarstwach domowych. Uświetnienie przyjęć organizowanych w gronie najbliższych znajomych może produkt, dzięki któremu drinki i napoje zostaną schłodzone w wyjątkowy sposób.

Jednym z producentów kostkarek do lodu jest stalgast. Dzięki obudowom wykonanym z wytrzymałego tworzywa, zapewnia odpowiednie i długotrwałe użytkowanie produktu. Obsługa nie jest trudna do opanowania, gdyż wszelkie czynności wykonuje się za pomocą elektronicznego panelu sterowania.

Kostkarki do lodu tej marki przeznaczone do niewielkich lokali gastronomicznych i gospodarstw domowych. Wydajność w urządzeniach o niewielkich gabarytach oscyluje w granicach 12 kg. Zbiornik mieści w tym przypadku około 1 kg lodu. Innymi markami oferującymi niewielkie kostkarki do lodu są: Hendi oraz Bartscher.
Większe kostkarki przeznaczone są lokali, które mają większe zapotrzebowanie na lód. Ich wydajność kształtuje się w granicach 20 kg/dobę. Dlatego też będą idealnym rozwiązaniem dla większych restauracji, barów i kawiarni. W niektórych modelach kostki lodu wytwarzane są w oparciu o metodę zanurzeniową. Niezbędne jest wówczas podłączenie do wody i odpływu grawitacyjnego. Zasobnik na lód pozwala na odpowiednie jego przechowywanie. Wykonanie ze stali nierdzewnej oraz izolowane ścianki zapewnia szczelność na wysokim poziomie.

Ciekawą propozycją w odniesieniu do kostkarek lodu jest model Simag SDN 20. To profesjonalny, udoskonalony model. Rogi urządzenia są zaokrąglone, a powstałe kostki lodu tworzą specyficzny, cylindryczny kształt. Zasobnik na lód jest bardzo pojemny, gdyż mieści się w nim jednorazowo do 6,5 kg lodu. Tego typu urządzenia najczęściej chłodzone są za pomocą wody lub powietrza. Pierwsza opcja jest o tyle korzystna, że znacznie zwiększa się wydajność kostkarki. Drugi wariant wymaga natomiast większej przestrzeni w celu wentylacji. Charakteryzuje się wysokim poziomem energooszczędności i łatwością w obsłudze.

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo wyłącznie wysokiej jakości kostkarki do lodu wykonane z odpornej na uszkodzenia stali nierdzewnej. Produkty są nie tylko funkcjonalne, ale pełnią również funkcję estetyczną lokalu, w którym są użytkowane. Większość modeli jest również prostych w obsłudze, dlatego mogą być one stosowane przez każdego. Pełna oferta kostkarek do lodu znajduje się pod adresem https://www.goga-gastro.pl/category/kostkarki-do-lodu

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.