Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Kompletujemy podstawowy zestaw do ćwiczeń.

Nie każdy ma czas, możliwości i ochotę, by korzystać z oferty sal gimnastycznych i siłowni. Na szczęście dziś za niewielkie pieniądze można bez trudu skompletować zestaw podstawowego sprzętu potrzebnego do wykonywania większości popularnych ćwiczeń fizycznych. Jeśli dysponujesz wolnym pokojem, masz miejsce w garażu lub na strychu swojego domu, możesz pomyśleć o zorganizowaniu mini siłowni. Gdy miejsca masz mniej, wystarczy zebrać podstawowy zestaw do ćwiczeń składających się z przedmiotów, które zajmują naprawdę niewiele miejsca. Co zatem warto kupić, by trening w mieszkaniu/domu był w miarę efektywny?

Najprostsze sprzęty treningowe

Gdy nie masz miejsca na ustawienie większych sprzętów treningowych tj. rowerek stacjonarny czy ławeczka do ćwiczeń, warto sięgnąć po podstawowy zestaw do ćwiczeń składający się z maty, piłki gimnastycznej i taśm lub gum treningowych. Taki zestaw minimum możemy wzbogacić również o zajmujące niewiele miejsca bardziej specjalistyczne narzędzia treningowe typu hantle, stepper czy drążek rozporowy do podciągania. Sprzęty tego typu zajmują naprawdę niewiele miejsca, a pozwalają w znaczący sposób poszerzyć i urozmaicić trening realizowany w warunkach domowych. Składający się z wyżej wymienionych przedmiotów zestaw treningowy pozwoli ćwiczyć praktycznie wszystkie partie mięśniowe naszego ciała. Oczywiście nie będą to ćwiczenia, które pozwolą na zbudowanie dużej masy mięśniowej. Będą to jednak ćwiczenia, dzięki którym potrzymamy doskonałą formę fizyczną w każdym okresie naszego życia.

Domowa siłownia

Jeśli dysponujemy nieco większą przestrzenią na sprzęt treningowy, podstawowy zestaw do ćwiczeń możemy wzbogacić o takie sprzęty jak: ławka treningowa ze stojakami do sztangi, sztanga z obciążeniami, rowerek stacjonarny, orbiter lub inne urządzenie do efektywnego treningu aerobowego-wytrzymałościowego, a nawet wielofunkcyjny atlas do ćwiczeń. Sprzęt dobieramy względem interesującego nas rodzaju treningu sportowego. Jeśli chcemy pracować nad siłą i masą swoich mięśni, najlepszym wyborem będzie zakup ławki treningowej ze stojakami pod sztangę, a także zakup samej sztangi z odpowiednią ilością obciążeń. Jeśli natomiast bardziej zależy nam na zwiększeniu wydolności organizmu, a także na odchudzaniu, wyborem numer jeden powinien być sprzęt do treningu wytrzymałościowego tj. rowerek stacjonarny. Niezależnie do rodzaju wykonywanego treningu, jeśli tylko mamy miejsce i pozwala nam na to nasz budżet, warto zainwestować w profesjonalny atlas do ćwiczeń. Jest to sprzęt, przy pomocy którego możemy ćwiczyć praktycznie wszystkie grupy mięśni.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.