Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Klocki Lego – zabawka ponadczasowa

Klocki Lego to zdecydowanie jedna z najbardziej ponadczasowych zabawek. Niemal każdy z nas bawił się nimi jako dziecko. Teraz, mimo iż od czasu gdy dotarły do Polski minęło już wiele lat, zainteresowanie nimi nie słabnie.

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że duńska firma Lego założona 1932 r. początkowo traktowała produkcję zabawek jako jedną z wielu form swojej działalności. Później specjalizowała się w produkcji zabawek z drewna. Od 1947 r. Lego zaczęło wzmacniać swoją pozycję na rynku dzięki produkcji klocków, których do tej pory nie było jeszcze na świecie.

 

Klocki Lego mają kształt cegiełek z charakterystycznymi wypustkami, dzięki którym można je łączyć ze sobą. Najprostszy zestaw lego składa się z samych cegiełek w różnych rozmiarach i kształtach. Wykorzystując je, można tworzyć najróżniejsze konstrukcje. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia.

 

Do naszej dyspozycji są też bardziej skomplikowane zestawy z większą ilością elementów. Zwykle są to zestawy tematyczne, z pomocą których tworzy się określone instrukcje krok po kroku opisane w instrukcji składania danego zestawu. Zestawy są podzielone na grupy ze względu na wiek dzieci, dla których są odpowiednie, co zdecydowanie ułatwia zakup właściwych klocków.

 

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    A ja mam kilka fajnych pomysłów na ponadczasowe zabawy dla dzieci, – i to te z kategorii „darmowych”… bo klocki lego to niestety szalenie droga rozrywka, a można przecież bawić się dobrze i bez kupowania zabawek. Wystarczy znać fajne pomysły, albo strony takiej Tatento.pl gdzie eksperci podsuwają zmyślne sposoby zajmowania dziecka:)

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.