Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

Kino letnie, jak zorganizować plenerowy pokaz filmowy

Miejscowości turystyczne, szczególnie te mniejsze, szukając pomysłów na uatrakcyjnienie pobytów turystom często zapominają o jednej z ulubionych wakacyjnych rozrywek, a mianowicie o kinie plenerowym.

Tradycyjne sale kinowe zachowały się głównie w średnich i dużych miastach, a baza turystyczna w Polsce porozrzucana jest często po niewielkich aglomeracjach, w których poza główną atrakcją – morzem, jeziorem czy górami , na turystów nie czeka zbyt wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu np. wieczorową porą.

Kino letnie czyli pokazy filmów pod gołym niebem w miesiącach letnich to świetna alternatywa dla tradycyjnych sal kinowych i rozrywka, którą docenią urlopowicze, a także sami mieszkańcy takich miejscowości. Zorganizowanie kina plenerowego nie wymaga wielkich inwestycji – wystarczy wyznaczenie placu parkingowego, skweru lub łąki i wynajęcie profesjonalnej firmy dysponującej sprzętem oraz wiedzą dotyczącą strony prawnej przy publicznym odtwarzaniu filmów. Specjaliści wiedzą jak duży ekran należy zastosować do szacowanej liczby widzów oraz jaki powinien być projektor, by obraz nie był zbyt blady. Przykładowy koszt wynajęcia ekranu o wielkości 6×4 m to 300 zł.

Kinomobilne.pl dysponuje różnymi rodzajami ekranów oraz dostosowanymi do nich projektorami, ich obsługą, montażem, a co ważne zajmuje się także stroną prawną przedsięwzięcia, czyli licencjami i pozwoleniami na publiczne odtwarzanie zamówionych filmów uzyskanymi bezpośrednio od producenta bądź krajowego dystrybutora filmu. Przydatną opcją dla zamawiających projekcje filmowe są świadczone przez kinomobilne.pl usługi dodatkowe jak promocja pokazów, pomoc w organizacji dodatkowych atrakcji, a także wynajem leżaków dla widzów. Firma zapewnia bezpłatną pomoc w doborze repertuaru, a w swojej ofercie posiada kilka tysięcy tytułów.

Letnie kino pod gołym niebem w piknikowe atmosferze zapada w pamięć i może być jednym z wabików zachęcających do ponownego przyjazdu.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.