Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Kiedy wymienić wycieraczki w aucie

Dobra widoczność w trakcie podróży samochodem to podstawa. Szyby muszą być bezwzględnie czyste, aby dawać jak najszersze pole widzenia. Dzięki temu kierowca będzie w stanie poprawnie ocenić odległość od przeszkody, w porę zauważyć przechodnia, rowerzystę lub pojawiające się znienacka inne auto.

Za czystość szyb odpowiadają dobre wycieraczki. Istotne jest również własnoręczne dbanie o ich stan, jednak w czasie jazdy to właśnie pióra decydują o widoczności. Każdy kierowca powinien nauczyć się, jak poprawnie dobierać wycieraczki i kiedy je wymieniać. Najlepsze są markowe modele, np. wycieraczki Bosh, które wystarczają na dłuższy czas, ponieważ są zrobione z wysokiej jakości materiałów.

Wycieraczki bosh na: Wycieraczkidoszyb.pl

Przegląd stanu wycieraczek polega przede wszystkim na obserwacji ich pracy. Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Ważne jest przede wszystkim to, czy w czasie przesuwania pióra nie powstają smug. Jeśli ich nie ma, wymiana piór jest zbędna. Możemy sobie odpuścić zakup nowych piór także w przypadku, gdy smugi pojawiają się znacznie poza centralnym polem widzenia i po prostu nie przeszkadza w żaden sposób podczas jazdy. Wymiana jest jednak konieczna w przypadku, gdy nieczystości dotyczą wspomnianego pola widzenia. Podobnie jest również wtedy, gdy zaobserwujemy nadmierne tarcie lub charakterystyczne piszczenie wycieraczek. Niezwłocznie należy wymienić je w przypadku, gdy guma jest sparciała, popękana po zimie lub zaczyna się odklejać od stelaża w niektórych miejscach.

Diagnoza wykonana, teraz pora na zakup nowych piór, które są sprzedawane w specjalistycznych sklepach lub zwykłych supermarketach. Unikajmy kupowania tzw. no-name’ów, które z reguły mają słabą żywotność. Markowe wycieraczki Bosh i innych producentów są dużo trwalsze, a przy tym dokładnie testowane. Są zaprojektowane z uwzględnieniem praw aerodynamiki, a przy tym produkowane z wysokiej jakości surowców. W przypadku sklepów motoryzacyjnych uzyskamy fachowa poradę co do wyboru odpowiedniego dla naszego samochodu modelu wycieraczek. Istotnym parametrem jest sama długość piór, ponieważ każde auto ma nieco inną szybę. Jeżeli mamy taką możliwość, zabierzmy ze sobą do sklepu zużyte pióro.

To znacznie ułatwi dopasowanie nowych wycieraczek pod względem mocowania i długości. Jednak montaż nie powinien stanowić większego problemu- większość producentów z reguły dodaje do zestawu specjalne adaptery, dzięki którym właściciel auta samodzielnie poradzi sobie z mocowaniem nowych piór. Dla pewności jednak możemy sprawdzić dokładnie przed zakupem, czy dołączone elementy rzeczywiście pasują do naszej marki.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.