Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Kartony i opakowania – na potrzeby sklepów wysyłkowych

Większość produktów nabywamy w opakowaniach, do których wkładane są już podczas procesu produkcyjnego. Jeśli natomiast kupujemy towary przez internet, najczęściej dodatkowo umieszczane są w kartonach pozwalających na ich bezpieczną i wygodną przesyłkę.

Wysyłanie towarów oznacza, że większość sklepów on-line potrzebuje znacznych zapasów tekturowych opakowań, które pomieszczą oferowane przez nie artykuły, a do tego będą odpowiednio chroniły towar przez całą drogę, aż do momentu, gdy trafi w ręce odbiorcy. W zależności od kategorii produktów, sklepy internetowe potrzebują pudełek odmiennej wielkości. Na szczęście, firmy takie jak Tek-Pud oferują kartony na zamówienie. Ich wielkość i grubość zależna jest od potrzeb danego sklepu wysyłkowego. Do wyboru są pudełka z tektury falistej o grubości od 1,5 do 6,5mm. Różnią się one od siebie także gramaturą, a od niej zależy wytrzymałość opakowania. W asortymencie znajdują się kartony trój- i pięciowarstwowe, dzięki czemu można dopasować je nie tylko do wymiarów, ale również do wagi produktu. Im cięższy ma być artykuł, tym grubszą i trwalszą tekturę zaleca się wykorzystać do złożenia pudełek.

Firma Tek-Pud proponuje opakowania w kilku fasonach. Ich gotowe wzory można wybrać ze stałej oferty, dostosowując je do specyfiki produktów danego sklepu. Bogaty jest też wybór kartonów klapowych, które należą do najpowszechniejszych opakowań, idealnie nadających się do towarów o większych gabarytach. Ostateczne rozmiary pudełek zależne są od poszczególnych zleceń, ponieważ firma tworzy kartony zgodnie z wytycznymi klienta. Kartony wykonywane są z tektury w kolorze szarym lub białym, co dodatkowo pozwala wybrać dokładnie takie, które najlepiej sprawdzą się przy transporcie konkretnych produktów. W razie potrzeby, można zamówić kartony z kilkoma kolorowymi nadrukami. Ponadto dostępne są akcesoria do opakowań, takie jak np. przekładki, wkładki, narożnice czy kratownice, które pozwalają zachować przedmioty umieszczane w kartonie w stałej pozycji, zabezpieczając je przed przewróceniem się. Zwiększa to komfort ich transportu i szansę na to, że dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.