Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Kantor internetowy – czyli krok w nowoczesność

Stacjonarne kantory wymiany walut mają swoje wady – przede wszystkim dotarcie do nich zajmuje nieco czasu, a i tak nie są przecież otwarte 24 godziny na dobę, zatem bywa, że nie można skorzystać z ich usług, choć bardzo tego potrzebujemy. Jednakże żyjemy przecież w świecie nowoczesnym – od czego zatem mamy Internet? Czy jest możliwe skorzystanie z usług kantora internetowego? Czym góruje nad zwykłym kantorem i czy jest bezpieczny?

KANTOR STACJONARNY – WADY

Każdy z nas korzystał kiedyś z usług stacjonarnego kantora wymiany walut. Większość miała taką okazję nawet kilka razy. Jakie wnioski można wysnuć? Przede wszystkim takie, że różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi placówkami są całkiem spore – a jeśli przy jednej ulicy znajduje się kilka kantorów i tylko w jednym z nich można odnaleźć interesującą nas walutę, owa różnica cenowa może nieźle przetrzebić naszą kieszeń.

Poza tym, do owego kantoru należy najpierw dotrzeć. Często nie mamy na to czasu, bo w jakąś podróż musimy udać się niespodziewanie lub też w ferworze przygotowań po prostu przejście do kantoru – ulokowanego zazwyczaj w centrum miasta – jest raczej kłopotliwe. Kantory nie są zresztą otwarte cały czas! Przecież pracują w nich normalni ludzie, z prawem do urlopu, wolnych świąt i ośmiogodzinnego dnia pracy. A jeśli kantor będzie zamknięty i nie zdążymy wymienić naszych pieniędzy?

KANTOR INTERNETOWY – ZALETY

Skoro kantory stacjonarne mają swoje wady, a zgodnie z wprowadzoną w 2011 roku „ustawą antyspreadową” transakcji walutowych można dokonywać także przez Internet, w sieci pojawiły się kantory internetowe! Umożliwiają one wymianę pieniędzy w każdej chwili – wystarczy mieć połączenie z Internetem. A ponieważ obecnie jest to raczej powszechne, kantory umożliwiają przeprowadzenie transakcji czy to w swoim własnym domu na komputerze, czy też w trasie na tablecie, czy nawet w trakcie stania w kolejce do kasy w sklepie, dzięki użyciu smartfona!

Prócz wygody, w kantorach internetowych mniej zapłacimy za dokonane transakcje, niż w przypadku stacjonarnych kantorów. Dlaczego? Ponieważ kantory internetowe opierają się na założonym przez klientów koncie – to dzięki niemu można dokonywać przeróżnych wymian. A skoro współpraca jest ciągła, firmy internetowe mogą sobie pozwolić na narzucenie niższej marży – w dłuższej perspektywie czasu i tak bowiem zarobią. Nie można na to liczyć w normalnych kantorach.

SUPERKANTOR.PL – JAK TO DZIAŁA?

Jak działają tego typu kantory? Aby opisać sposób ich działania, posłużmy się serwisem SuperKantor.pl, oferującym możliwość bezpiecznej wymiany walut, po atrakcyjnych cenach.

Najpierw należy zarejestrować się w serwisie, przy czym utworzenie własnego konta jest zupełnie bezpłatne. Następnie w swoim panelu można dodać osoby lub firmy, które będą uwzględniane w naszych transakcjach – chyba, że konto będzie służyło jedynie nam samym. Co później? Wystarczy dokonać przelewu ze swojego konta bankowego na tak zwany „portfel walutowy”. Po zaksięgowaniu wpłaty, z pieniędzy będzie można korzystać, dokonując dowolnej ich wymiany – wymienione pieniądze zostaną przelane na dowolnie wskazane konto bankowe. To takie proste!

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.