Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Jesienne aranżacje w restauracji

Niemal każda restauracja dostosowuje swój wystrój do pory roku. Teraz, gdy za oknem na dobre rozgościła się jesień, wiele z nich planuje zmianę aranżacji. Żywe, jaskrawe barwy charakterystyczne dla lata, zmieniają się na spokojniejsze i bardziej stonowane. W jesiennym wystroju wnętrz królują brązy i beże, ożywione odrobiną pomarańczu i czerwieni. Aby wprowadzić tą kolorystykę do wystroju swojego lokalu, nie musimy wcale dokonywać zbyt wielkich zmian, ani wydawać fortuny.

Wystarczy nieco kreatywności i dobrych chęci. W pierwszej kolejności dobrze jest zmienić obrusy do restauracji. Obrusy na jesień powinny być utrzymane w beżu, złocie lub ecru. Obrus w odcieniu ciemnej czekolady optycznie pomniejsza wnętrze, dlatego nie jest najlepszym wyborem, mimo iż doskonale się prezentuje. Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na obrusy w tym kolorze, postaraj się rozjaśnić je serwetkami w delikatnych kolorach.

Oczywiście jesienne dekoracje to nie tylko obrusy do gastronomii. W wazonach powinny zagościć jesienne kwiaty, na przykład dalie, słoneczniki, czy chryzantemy. Te ostatnie są bardzo wytrzymałe, decydując się na nie, masz pewność, że taka aranżacja przetrwa przez dłuższy czas. W jesiennych kompozycjach dobrze jest wykorzystać także suche liście, czy kasztany. Jako że jesienią i zimą znacznie szybciej robi się ciemno, dobrze jest zadbać o dodatkowe źródło światła.

Szczególnie nastrojowo prezentują się niewielkie lampki, lampiony i świeczki. Porozstawiane w kilku miejscach budują przyjemną, przytulną atmosferę, która z pewnością oczaruje Twoich gości. Jesienne zmiany warto wprowadzić także menu, dodając do niego chociażby czekoladę na gorąco, czy szarlotkę z lodami na ciepło. To miłe akcenty, które rozweselą nawet najbardziej przygnębiające jesienne popołudnie.