Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Jakie są męskie rozrywki?

Tak naprawdę mężczyźni spędzają swój wolny czas o wiele inaczej niż kobiety. W swoim męskim towarzystwie lubią się odprężyć, konkurować ze sobą w różnych grach lub rozmawiać na tematy kobietom nieznane.

Każda przedstawicielka płci pięknej powinna przynajmniej raz w tygodniu pozwolić na to, by jej mężczyzna mógł wyluzować swój umysł i oderwać się od codziennych obowiązków, jak na przykład ciężka praca. Sposobów na ciekawą zabawę mężczyźni mają wiele. Jest to między innymi wyjście na klubu, dobra pizza w doborowym gronie, wspólne gry czy porządna kolacja z pizzą na czele.

Trudno jest powiedzieć, co najbardziej lubią mężczyźni robić w wolnym czasie. Często się to zmienia, ale pewne schematy już od dłuższego czasu się powtarzają. Niejeden mężczyzna lubi grać w darta. Dart, rzutki, lotki to różne powiązane ze sobą gry, których celem jest trafianie niewielkimi lotkami w tarczę zawieszoną na ścianie, zazwyczaj przykładowa tarcza do gry w darta wisi na odpowiedniej wysokości, osoba staje w odległości przeznaczonej do rzutu i stara się trafić. Wcześniej korzystano z różnych tarcz i nie przejmowano się ich wyglądem, ale dzisiaj tarcza do gry w darta jest specyficzna, a cała gra jest kojarzona głównie ze standaryzowaną grą i ustalonymi zasadami. Dart jest określany sportem profesjonalnym. W przypadku mężczyzn szukających ciekawie spędzonego czasu jest kojarzona z klasyczną rozrywką lokalową.

Mało osób wie, że tarcze do gry w darta są produkowane z włókna sizalowego. Poszczególne pola są zaznaczone metalowym drutem. Numery w tym przypadku mają również swój cel i z pewnością nie pojawiają się na tarczy do gry w darta przypadkiem, ponieważ numery oznaczają wartość punktową konkretnego pola i zazwyczaj też są wykonane z drutu, chociaż częściej są nadrukowane bezpośrednio na tarczę. Historia tej gry nie jest do końca znana i ciężko określić, kto ją wymyślił. Sam pomysł, od którego pochodzi tarcza do gry w darta wzięła się z przekroju poprzecznego drzewa, jednakże inne zapiski świadczą o tym, że może pochodzić od spodów beczek do wina, od czego miała wywodzić się pierwsza nazwa gry – „butts”. Po za tym spekuluje się o tym, że gra ta narodziła się z rywalizacji między wojownikami, którzy próbowali zabić nudę między bitwami. Rzucano w drzewo strzałami. Najwidoczniej była to typowo męska gra od samego jej początku i nadal jest przez mężczyzn zdominowana i lubiana podczas męskich spotkań.

Mężczyźni maja najróżniejsze sposoby na uatrakcyjnienie sobie wspólnego czasu. Tak naprawdę lubią robić wiele rzeczy, najbardziej mimo wszystko zależy im na to, żeby był dreszczyk emocji, dobre nastroje, fajne tematy do rozmowy i przede wszystkim ciekawa gra, w której można porywalizować między sobą. Dart może być traktowany jako gra lokalowa do spędzenia interesująco czasu, ale także jako profesjonalna gra, w której przestrzegać trzeba określonych zasad. Kto wie czy któryś z naszych mężczyzn nie zacznie w nią któregoś dnia grać zawodowo?

Z okazji Dnia Chłopaka możesz sprawić swojemu mężczyźnie taką właśnie tarczę – sprawdź na http://www.bilard.pl/pol_m_Dart_Dart-urzadzenia-141.html czy znajdziesz coś odpowiedniego.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.