Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Jakie materiały pakowe przydadzą się podczas przeprowadzki?

Bezpieczne przetransportowanie z miejsca na miejsce przedmiotów osobistych, mebli, sprzętu RTV i AGD, a także wszelkich innych przedmiotów, które składają się na ogólne wyposażenie każdego mieszkania to prawdziwe wyzwanie, przed którym staje każda osoba zmuszona do przeprowadzki. Jak zabezpieczyć swoje rzeczy na czas ich transportu, tak by dotarły one we wskazane miejsce w nienaruszonym stanie technicznym? Jakich materiałów pakowych użyć podczas przeprowadzki?

Podstawowe materiały pakowe, z jakich korzysta większość osób przygotowujących się do przeprowadzki, to różnego rodzaju opakowania tekturowe/kartonowe, taśmy pakowe i folie tj. folia bąbelkowa i folia stretch. Te trzy podstawowe rodzaje materiałów pakowych w zupełności wystarczą, by przewożone z miejsca na miejsce przedmioty były dobrze chronione przed uszkodzeniami natury mechanicznej, przed zabrudzeniem lub zawilgoceniem.

Opakowania tekturowe, kartony

To podstawowy rodzaj materiałów pakowych wykorzystywanych podczas większości przeprowadzek. Opakowania z twardej tektury pozwalają na bezpieczne przewożenie z miejsca na miejsce drobnych przedmiotów, w tym rzeczy szczególnie wrażliwych i podatnych na uszkodzenia. Przykładem takich kruchych przedmiotów, które zwykle przewożone są w opakowaniach kartonowych może być szkło i zastawa stołowa. Oczywiście takie rzeczy powinny być dodatkowo zabezpieczone jakiegoś rodzaju wypełniaczem, który zapobiegnie ich przesuwaniu w kartonie i przypadkowemu stłuczeniu. Wypełniaczem w opakowaniach kartonowych może być styropian, folia bąbelkowa, wióry drewniane lub stare gazety.

Opakowania foliowe

Podczas przeprowadzek, do zabezpieczania powierzchni delikatnych przedmiotów najczęściej używa się folii bąbelkowej, która doskonale amortyzuje wstrząsy i tym samym chroni transportowany przedmiot przed jego przypadkowym uszkodzeniem. Folia bąbelkowa może być użyta do zabezpieczania przedmiotów wykonanych ze szkła i ceramiki, do pakowania obrazów czy urządzeń elektronicznych tj. telewizory, komputery, monitory, konsole itd. Folię bąbelkową można również użyć w charakterze wypełniacza do kartonów, gdy przewozimy w ich wnętrzu luźne przedmioty. Drugim popularnym rodzajem folii, z której korzysta się w czasie przeprowadzek jest folia stretch. Ten rodzaj folii pozwala związać ze sobą pojedyncze przedmioty, zapobiegając ich przesuwania w czasie transportu. Używając folii stretch możemy na przykład połączyć ze sobą kilka półek meblowych, co ułatwi ich transport lub zabezpieczać opakowania kartonowe przed zakurzeniem i wilgocią.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.