Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jakie kosmetyki do makijażu brwi?

Kształt i wielkość brwi ma ogromne znaczenie dla odbioru naszej twarzy przez otoczenie. To one sprawiają, że możemy wyglądać groźnie, smutno lub kusząco. Brwi dodają głębi naszemu spojrzeniu, podkreślają oko, schładzają lub ocieplają nasz wizerunek.

Natura stworzyła brwi po to, aby chronić nasze oczy przed spływającym po czole potem. Właśnie dlatego niemal zawsze ten element twarzy wymaga korekty. Możemy nieco poprawić matkę naturę poprzez regulację oraz kosmetyki do makijażu brwi.

Regulacja brwi nie jest prostym tematem, dlatego jeśli nie masz w tym wprawy, lepiej udaj się do profesjonalnej kosmetyczki. To ona doradzi, jaki kształt jest dla nas korzystny i ile należy usunąć objętości. Usługa nie jest droga, dlatego nie warto oszczędzać – dzięki temu unikniemy kuriozalnej cienkiej kreski. Włoski są usuwane w różny sposób, najczęściej za pomocą pęsety lub specjalnego wosku do depilacji. Poszczególne cebulki potrzebują około 3 tygodni do regeneracji, dlatego po tym czasie włoski zaczynają odrastać, a my musimy powtórzyć zabieg. Jednak na tym etapie możemy usuwać je samodzielnie (każdą świeżą sztukę, którą zauważymy), podtrzymując tym samym efekt uzyskany u kosmetyczki.

Cienie do brwi

Regulacja to dopiero pierwszy krok do ujarzmienia naszych brwi. Aby uzyskać satysfakcjonujący efekt, musimy je również podkreślić. Do tego celu przydadzą się specjalne cienie, które zostały stworzone do ich malowania. Gama kolorystyczna jest dość szeroka – od jasnych brązów, przez czekoladę, aż na odcieniu grafitowym kończąc. Zazwyczaj sprzedawane są w zestawach, w których znajduje się kilka odcieni tego samego koloru. Dzięki temu możemy uzyskać bardziej naturalny efekt i lepiej dopasować kolor do naszej karnacji. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzać i dobierać paletę pod kolor naszych włosów, np. jeżeli jesteś blondynką, wybieraj tylko jasne odcienie. Styliści starają się raczej odchodzić od klasycznych kredek, które jeszcze do niedawna były tak popularne.

Żel

Jeżeli masz gęste i bujne brwi (nawet po depilacji), powinnaś stosować specjalny żel, który pomoże je okiełznać. Jeżeli nie chcesz zmieniać ich koloru, a jedynie chcesz je ładnie ułożyć, żel będzie najlepszym wyborem.

Wosk

Wosk ma podobne działanie jak żel, jednak występuje w różnych wariantach kolorystycznych. Produkt nie tylko ładnie wygładza włoski, ale też nadaje im subtelny połysk, który podkreśla oczy i nadaje im nieco blasku. Wosk zazwyczaj jest sprzedawany w słoiczku, bez aplikatora, dlatego musimy dokupić do niego specjalny pędzelek.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.