Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jakie akcesoria do butów warto mieć w domu?

pielęgnacja butów

W butach chodzi dziś każdy z nas, jednakże niewiele osób posiada w domu nie tylko wszystkie niezbędne do obuwia akcesoria, ale również środki pielęgnacyjne pozwalające na utrzymanie go w dobrej kondycji. Sprawdźmy, jakie akcesoria do butów warto mieć w każdym domu oraz do czego się one przydają.

Wiele osób akcesoria do butów kojarzy przede wszystkim z materiałami pielęgnacyjnymi – a pozostałe rzeczy są często uznawane za niepotrzebne i nieprzydatne. Oczywiście, nie jest to prawda, o czym najłatwiej można się przekonać, wybierając odpowiednie dodatki do każdego rodzaju obuwia – ułatwią one przechowywanie butów, dbanie o stopy oraz podniosą one komfort noszenia obuwia.

Środki pielęgnacyjne

Na pierwszym planie oczywiście pozostają środki pielęgnacyjne. Wśród nich warto wyróżnić rozmaite woski do butów oraz tłuste masła, która świetnie sprawdzają się przy konserwacji obuwia skórzanego. Na co dzień warto stosować pasty, które będą nadawały butom dobry wygląd. Wśród akcesoriów do butów nie powinno zabraknąć również rozmaitych impregnatów, najlepiej w sprayu, które ochronią zarówno obuwie skórzane, jak i zamszowe czy materiałowe przed napływaniem do jego wnętrza wody. Prócz tego dobrze jest zadbać o posiadanie prawideł, szczególnie w kozakach czy luźnych butach skórzanych sezonowych – są one gwarantują utrzymania odpowiedniego kształtu cholewki. Warto mieć także specjalne mydło do czyszczenia obuwia (zwłaszcza zimowego – np. z soli) oraz zestaw szczoteczek.

Wygoda i czystość

Wiele osób ma problem z poceniem stóp w butach, co sprzyja rozwojowi bakterii oraz pojawianiu się nieprzyjemnego zapachu. Z tego powodu wśród posiadanych akcesoriów do butów warto mieć zawsze w zapasie specjalne preparaty w sprayu, które usuną nieprzyjemny zapach oraz zabiją rozwijające się w bucie zarazki. Dobrze jest również zainwestować w kilka rodzajów wkładek, np. żelowych, idealnych do kobiecych butów. Przydają się również zapiętki, które świetnie chronią piętę przed obtarciami, zwłaszcza w nowym obuwiu. Do bardziej upartych sztuk butów dobrze jest dopasować prawidła rozciągające, czy to plastikowe, czy drewniane, utrzymane na specjalnym uchwycie.

Kłopotliwe drobiazgi

Akcesoria do butów to również najróżniejsze drobiazgi, o których warto pamiętać. Zaliczamy do nich np. różne rodzaje sznurówek, dobre do rozmaitych butów; inne do obuwia eleganckiego, sportowego czy trekkingowego. Dla najmłodszych sprawdzą się specjalne klipsy i zatrzaski zapobiegające rozwiązywaniu się butów. O tym, jak dobierać akcesoria do butów, dowiesz się na stronie http://www.butyraj.pl/Obowiazkowe-akcesoria-do-butow-news-pol-1457697523.html.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.