Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Jaki typ zabawek wybrać?

Gdyby ktoś z przeszłości mógł przenieść się w czasie i zobaczyć jak obecnie wyglądają sklepy z zabawkami dla dzieci, pewnie nie uwierzyłby w to co ujrzałyby jego oczy. Obecnie wybierając się na zakupy z dziećmi do galerii handlowej czy do supermarketu, wszędzie możemy napotkać różnego typu uciechy dla najmłodszych. Od zabawek kreatywnych i artystycznych, po te które mają za zadanie pomóc dzieciom w rozwoju ich umysłu, czy też zwyczajne przytulanki lub proste zabawki dla niemowlaków, takie jak kolorowe klocki, interaktywne chodziki i pełne różnorakich dźwięków, zabawki muzyczne.

Podstawą wyboru zabawek kreatywnych jest wiek

Kupując zabawki dla Waszego dziecka, koniecznie zwróćcie uwagę na to, dla jakiej kategorii wiekowej przeznaczony jest dany produkt. W końcu pewne rzeczy mogą być za trudne do rozwiązania dla małego szkraba, a z kolei niektóre gry, czy inne zabawki kreatywne, mogą okazać się zbyt proste, gdy za zabawę nimi zabierze się dziecko z innej kategorii wiekowej, niż tej przewidzianej przez producenta. Dlatego jeśli chcecie, aby Wasza pociecha wyciągnęła maksimum frajdy z zabawki, którą jej kupiliście, zastanówcie się porządnie czy ta gra planszowa nie jest zbyt skomplikowana lub czy ten misiu nie jest zbyt prosty i nudny, dla chłopca w wieku 12stu lat.

Coś więcej niż zabawka

Decydując się na zakup prezentu urodzinowego dla dziecka lub po prostu upominku, na jakąkolwiek okazję, będąc w sklepie warto zwrócić swoją uwagę na zabawki kreatywne lub edukacyjne. Zróbcie to, a nie pożałujecie tego na pewno. Te produkty, poza zwykłą zabawą, zazwyczaj niosą za sobą jakąś wartość dodaną. Stymulują do tworzenia ładnych estetycznie rzeczy, przy okazji rozwijają pomysłowość, zmysł artystyczny lub też potrafią czegoś nauczyć, kształtują w dziecku nowy sposób myślenia. Jeśli zdecydujemy się na edukację, możemy kupić modele szkieletów dinozaurów, które trzeba dokładnie złożyć oraz pomalować. Stawiając na klocki Lego, również podejmujemy dobrą decyzję, ponieważ aby złożyć robota z serii Mindstorms i nauczyć się go programować, Wasza pociech będzie musiała wspiąć się na wyższy poziom myślenia i rozwiązywania ewentualnych problemów, które mogą pojawić się w trakcie zabawy. Kupując masy plastyczne, czyli tzw. modelinę, zainwestujemy w zabawki kreatywne, co jest równie dobrą decyzją. Podczas tworzeniu różnego rodzaju rzeczy oraz niekiedy całych światów, z ciastoliny, Wasz podopieczny wykształci w sobie poczucie estetyki.

Pamiętajcie o umiarze

Najważniejszą rzeczą przy zakupie odpowiednich przedmiotów do zabawy dla Waszych dzieci, jest zrozumienie ich potrzeb oraz umiar w zakupach. Nic dobrego nie przyjdzie z sytuacji, w której pociecha nie będzie mogla zdecydować, którą z zabawek kreatywnych teraz się pobawić, z racji ich nadmiaru. O wiele lepszą sytuację jest stopniowe dostarczanie najmłodszym różnych bodźców na zmianę, tak aby przyswajanie przez nich nowych umiejętności, obywało się zgodnie z ich naturalnym rytmem.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.