Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Jaką lampkę na biurko dla małego dziecka?

Jeśli Twoje dziecko właśnie rozpoczyna swoją przygodę z edukacją, musisz pomyśleć o stworzeniu mu odpowiednich warunków do nauki i do odrabiania lekcji. W tym przypadku równie ważny jak wybór biurka i wygodnego, najlepiej ergonomicznego fotela, jest również zakup odpowiedniego oświetlenia. Rodzice najczęściej decydują się na zakup lampki biurkowej. W praktyce jednak wybór tego typu asortymentu jest tak duży, że czasem mamy problem ze znalezieniem sprzętu, który rzeczywiście w największym stopniu będzie odpowiadał potrzebom małego dziecka. Jaka lampka biurkowa będzie zatem najlepsza dla ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej?

Lampka LED na biurko

W związku z tym, że małe dzieci są zwykle bardzo ruchliwe, najlepiej zdecydować się na zakup lampki, którą w jakiś sposób będziemy mogli przytwierdzić do biurka, do ściany lub mebli, przy których ustawiliśmy biurko. Lampka biurkowa odpowiadająca potrzebom małego dziecka powinna mieć zatem jakiegoś rodzaju mocowanie, w innym przypadku zapewne szybko ulegnie uszkodzeniu. Wolnostojącą lampkę łatwo przewrócić lub strącić z biurka, co przy dużej aktywności młodszych dzieci wydaje się czymś nieuniknionym i niemal pewnym. Jeśli szukasz lampki dla pierwszoklasisty odrzuć zatem produkty pozbawione specjalnych mocowań, nawet jeśli ich wygląd przypadł Ci do gustu i wiesz, że dobrze komponowałby się z pozostałymi elementami wystroju dziecięcego pokoju.

Oświetlenie dobre do pracy

Kolejna rzecz, na jaką należy zwrócić większą uwagę kupując nową lampkę biurkową dla małego dziecka, to rodzaj zainstalowanego w niej oświetlenia. Współcześnie największą popularnością cieszą się lampki ledowe, które oferują światło zbliżone barwą to naturalnego światła słonecznego, zużywają niewiele energii i praktycznie w ogóle się nie nagrzewają. Ten ostatni element jest szczególnie ważny w przypadku młodszych dzieci. Jeśli zdecydujesz się na zakup lampki wyposażonej w klasyczną żarówkę lub halogen, nawet jeśli jest to żarówka energooszczędna i tak podczas świecenia wydziela ona spore ilości ciepła. Nagrzana żarówka i klosz, zwłaszcza jeśli jest to klosz szklany lub metalowy, może być przyczyną bolesnego oparzenia. Ostatecznie nie można spodziewać się po małym dziecku szczególnej ostrożności, dlatego to my musimy zadbać o wyeliminowanie takich niebezpiecznych sytuacji, stąd lepszym wyborem będzie lampka biurkowa wyposażona w diody lub żarówkę ledową.

Skąd pada światło – ważna kwestia

Ostatnia rzecz, o której warto wspomnieć, to sposób ustawienia lampki na biurku. Zawsze staramy się ustawić ją w ten sposób, by światło padało na blat roboczy, nie świeciło prosto w oczy dziecka i nie było zasłaniane przez jego rękę podczas pisania. Dlatego u dzieci praworęcznych lampkę ustawiamy po lewej stronie biurka, a u dzieci leworęcznych po stronie prawej.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.