Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Wydarzenia

Jaka bateria umywalkowa do nowoczesnej łazienki?

Trendy w aranżacji łazienek stale się zmieniają i jeśli nie chcesz pozostać w tyle, musisz co pewien czas dokonać drobnej modyfikacji wyposażenia domowej łazienki. Taki niewielki remont nie musi być kosmicznie drogi. Niekiedy sama wymiana baterii łazienkowych potrafi zwiększyć atrakcyjność wystroju tego typu wnętrza. Trzeba tylko wiedzieć, które rodzaje baterii łazienkowych są w danej chwili w modzie, a które ich rodzaje powoli odchodzą do lamusa historii.

Baterie umywalkowe starego typu

Jeszcze do niedawna dominującym rodzajem baterii umywalkowych, z jakimi mogliśmy spotkać się w wielu domowych łazienkach, były baterie typu ściennego. Wynikało to z wielu przyczyn. Nie tylko z kwestii mody, ale także, a może przede wszystkim ze sposobu montażu przyłączy wody w nowo powstających budynkach mieszkalnych. Dziś technologia się nieco zmieniła, większy jest dostęp do wszelkiego typu akcesoriów przyłączeniowych, a zatem montaż baterii łazienkowej na ścianie przestał być koniecznością. Ich miejsce w ostatnich latach zajęły baterie stojące mocowane bezpośrednio do umywalki, które dziś stopniowo wypierane są przez bardziej eleganckie wersje baterii instalowanych na blatach. Przykładem tych ostatnich mogą być wieloelementowe baterie Kohlman, instalowane na blatach szafek, a nie bezpośrednio na łazienkowej umywalce.

Nowoczesne baterie umywalkowe

Doskonałym przykładem nowych technologii, które coraz odważniej wkraczają do wnętrz współczesnych mieszkań, mogą być baterie termostatyczne, z programatorem temperatury wody. Tego typu baterie ma w swojej ofercie coraz więcej firm zajmujących się produkcją akcesoriów łazienkowych, w tym wspomniana firma Kohlman. Baterie termostatyczne zwalniają nas z konieczności ręcznego poszukiwania optymalnej temperatury wody przez manipulację kurkiem. W zamian otrzymujemy precyzyjną skalę z temperaturą wody, a bateria sama zajmuje się takim ustawieniem kurka, by z kranu poleciała woda o żądanej przez nas temperaturze. Sam kurek służy tylko i wyłącznie do regulowania siły strumienia wody. Innym przykładem nowoczesnych baterii łazienkowych mogą być również oferowane przez firmę Kohlman baterie stojące wieloelementowe. W przypadku tego typu baterii, na powierzchni blatu widzimy oddzielne elementy tj. kran i kurki, które połączone są ze sobą od dołu – pod powierzchnią blatu, co pozwala osiągnąć niezwykle elegancki efekt wizualny.

Remontując łazienkę, warto korzystać z nowych rozwiązań technicznych, które nie tylko wpływają na estetykę łazienki, ale tak jak w przypadku baterii nablatowych czy termostatycznych, również na jej funkcjonalność.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.