Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Jak wybrać felgi aluminiowe?

Samochód można w różny sposób modyfikować, co pozwala na zmianę jego wyglądu tak, by odpowiadał estetycznym oczekiwaniom właściciela. Jednym ze sposobów na poprawienie wyglądu samochodu jest dokonanie wymiany felg. Oczywiście felgi aluminiowe to nie tylko upiększenie samochodu, choć jest to podstawowy ich atut. Felgi odpowiadają również za bezpieczeństwo pojazdu.

Co ma znaczenie przy wyborze felg?

Wybierając felgi, czyli dokonując zmiany felg stalowych na felgi aluminiowe istotne jest zwrócenie uwagi również na ich rozmiar a nie tylko na wygląd wzorów. Jednocześnie przy wybieraniu felg ważna jest także ich jakość, która znów nie jest łatwa do oceny. Wiele osób szuka felg w korzystnych cenach a to jest w stanie narazić kierowcę przy zakupie na felgi, które są niskiej jakości a nawet podróbki.

Jeśli felga jest niskiej jakości wówczas możliwe jest nie tylko jej uszkodzenie, jak odpryśnięcie lakieru, ale również uszkodzenia felgi podczas jazdy nawet poprzez rozpadnięcie się felgi. Dobrej jakości felgi, czyli felgi oryginalne najlepiej kupować w sprawdzonych sklepach, które mają dobre opinie ze strony klientów, co daje pewność, że kupi się oryginalne felgi aluminiowe(w tym celu sprawdź http://felgeo.pl/pol_m_Felgi_Felgi-Aluminiowe-10212.html).

Korzyści przy zakupach felg aluminiowych

Do podstawowych atutów felg aluminiowych można zaliczyć:

– estetyczny wygląd

– ażurowa budowa pozwala na zapewnienie odprowadzanie ciepła z zacisków hamulcowych

– większa wytrzymałość wysokiej jakości felg aluminiowych w stosunku do stalowych.

W przypadku felg aluminiowych nie ma natomiast na co liczyć, że będą one lżejsze od tych stalowych. Wielu kierowców szuka takich felg w celu uzyskania zmniejszania mas nieresorowanych, ale takie możliwości są w stanie zapewnić przede wszystkim felgi sportowe, które są profesjonalnymi obręczami.

Atesty w felgach

Jak wiele elementów samochodów również felgi, w tym felgi aluminiowe mają różnego rodzaju atesty i homologacje. Jednak na rynku felg trzeba liczyć się z tym, że nawet podróbki mogą mieć fałszywie zaznaczane informacje o posiadanych atestach. Z tego powodu bardzo ważne jest przede wszystkim kupowanie oryginalnych felg.

Felgi oryginalne posiadają europejskie atest, które zapewniają, że takie felgi aluminiowe spełniają określone wymogi bezpieczeństwa. Do najczęściej spotkanych atestów oraz homologacji można zaliczyć polskie znaki bezpieczeństwa, jak znak B, czy też niemieckie atesty KBA.

Przy wybieraniu felg bardzo ważne jest również dobranie rozmiaru. Felgi najlepiej dobierać nap odstawie informacji znajdujących się w katalogach dostępnych na stronach producentów lub u sprzedawców, co pozwala na wybranie i dopasowanie felg zapewniających na przykład szersze koła.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.