Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Jak wybrać dobrą krajalnicę?

Ukrojenie idealnie równego plasterka sera czy wędliny przy użyciu zwykłego noża? Oczywiście, że niemożliwe! Rozwiązaniem w tej sytuacji może być krajalnica, która skutecznie rozwiąże ten problem. Aby jednak cieszyć się jej należytym działaniem, warto wiedzieć, jakimi czynnikami kierować się podczas jej wyboru.

Trochę o budowie

Krajalnica składa się z trzech części. Pierwszym z nich jest nóż obrotowy, obudowa oraz podajnik, nazywany inaczej prowadnicą. W ogólnej sprzedaży można spotkać modele przeznaczone do użytku domowego, jak i przemysłowego, choć pierwszy ich rodzaj zwykle nie jest dzielony na przeznaczenie. To znaczy, że w praktyce możemy nią pokroić zarówno ser, wędlinę czy chleb. Inaczej sytuacja przedstawia się, kiedy mamy na myśli wyposażenie sklepów. W tym przypadku do naszej dyspozycji są oddane specjalistyczne urządzenia przewidziane do krojenia sera, wędlin czy pieczywa. Aby jednak zakupić model, który najlepiej spełni nasze oczekiwania, warto zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania prowadnicy oraz ostrze. Modele charakteryzujące się najwyższą trwałością są wyprodukowane ze stali lub tytanu, co nieuchronnie będzie miało swoje przełożenie na dość wysoką cenę. Krajalnica przewidziana do użytku przemysłowego, narażona na intensywne i długotrwałe użytkowanie musi przede wszystkim charakteryzować się odpornością na uszkodzenia. Wielu właścicieli, chcąc wygenerować dodatkowe oszczędności, rezygnują z opcji regulacji grubości plastrów, co oczywiście nie jest dobrym rozwiązaniem. Szczególnie, że klienci są coraz bardziej wymagający i prośba o ukrojenie plastra o możliwe mniejszej czy większej grubości niż standardowa zdarza się bardzo często.

Reasumując

Na przełomie ostatnich miesięcy, dużym zainteresowaniem wśród właścicieli i zarządców marketów cieszą się krajalnice sterowane automatycznie. Bez udziału człowieka maszyna kroi żywność na określone plastry, co pozwala pracownikowi w tym samym czasie swobodnie obsługiwać klientów bądź wykładać towar na ladę.
Dużym ułatwieniem jest również posiadanie urządzenia charakteryzującego się łatwym utrzymaniem w czystości.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.