Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak ukryć problemy z figurą

Mankamenty figury łatwo ukryć za pomocą sprytnych trików, które odciągną wzrok od nielubianych przez nas partii ciała. Zbyt krótkie nogi, szeroka talia, odstający brzuszek, czy szerokie biodra- to wszystko można zatuszować dzięki umiejętnemu doborowi odzieży.

Stylizacja powinna odzwierciedlać nasze wnętrze, jednak czasami trzeba odejść od stylu, który „w sercu gra”. Dotyczy to głównie osób z nadwagą lub otyłych. W takich przypadkach trzeba sięgnąć po sprawdzone metody, które stosują profesjonalni styliści.

Pierwszy krok to sklep dla puszystych, w którym każda osoba zmagająca się z nadprogramowymi kilogramami dobierze odzież w rozmiarze od XXXL. Nie trzeba bać się dużych rozmiarów, ponieważ ubranie nie może opinać i krępować ciała. Chodzi przecież również o zapewnienie maksymalnej wygody i swobody ruchów. Wbrew pozorom, duże rozmiary ubrań działają na korzyść osób z nadwagą, ponieważ umiejętnie dobrane spodnie dla puszystych pań wydobędą z sylwetki tak pożądany kształt klepsydry.

Spodnie

Dolna część garderoby zazwyczaj sprawia dużo problemów (ze względu na szerokie biodra i szeroką talię). Panie o szerokich biodrach powinny wybierać spodnie rozszerzane ku dołowi (ale nie dzwony). Nogawka musi stopniowo rozszerzać się od wysokości połowy uda- wówczas uzyskamy wizualny balans między biodrami a łydkami. Spodnie dla puszystych wybieramy w ciemnych i zimnych odcieniach, np. grafit, granat.

Bluzki

Jeżeli zmagamy się z problemem wydatnego brzucha, wówczas najlepszym ratunkiem będą tuniki. Panie o wydatnym biuście powinny zrobić z niego dobry użytek i decydować się na subtelny dekolt, który w gustowny sposób odsłoni kawałek ciała. Taki trik skutecznie odwraca męski wzrok od innych mankamentów figury. Warto też zainwestować w dobrą bieliznę typu push-up (jest to konieczne, ponieważ duże rozmiary biustu wymagają dobrego podparcia), która pomoże wymodelować nie tylko biust, ale również skutecznie odsłoni talię.

Buty

Panie o okrągłych biodrach powinny zainwestować w buty na obcasach, dzięki czemu sylwetka nabierze strzelistości i wyda się szczuplejsza.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.