Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak tanio podróżować? – Przydatne porady

Początek wakacji jest odpowiednim czasem na ostateczną decyzję, gdzie i w jakiej formie zamierzamy je spędzić. Jak tanio podróżować? – To pytanie, które zadaje sobie wiele osób planujących wyjazd.

Dziś, postaramy się pomóc im za pomocą cennych rad i obserwacji specjalistów od zniżek z portalu http://www.tanio.co/.

Miejsce i forma

Podstawowym pytaniem, jakie należy sobie zadać jest kierunek naszego wyjazdu, co ściśle wiąże się ze sposobem, w jaki chcemy spożytkować wolny czas. Czy lubimy odpoczynek aktywny? Czy chcemy grzać się w słońcu, lecz niekoniecznie męczyć? W jakim towarzystwie się wybieramy na wakacje? Te kilka prostych kwestii rozwiązuje wiele wątpliwości i nadaje kierunek wakacyjnym planom. Przykładowo, miłośnicy aktywnej formy wypoczynku powinni odpuścić sobie oferty, których najważniejszym elementem jest hotelowy basen. Osoby lubiące spokojny relaks powinny odpuścić sobie wycieczki objazdowe, które polegają na zwiedzaniu kilkunastu obiektów dziennie. Istotna jest też kwestia dzieci i zwierząt – istnieją miejsca, gdzie są pożądane i oczekiwane, oraz takie, w których lepiej nie zabierać tych delikatnych istot (miejscowości typowo imprezowe). Mając zarys planu wycieczki, możemy przejść do optymalizacji jej kosztów.

Jak obniżyć koszty podróży?

Nikogo nie zdziwi, że podstawową zasadą jest planowanie i rezerwowanie wycieczek z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym – przed właściwym sezonem zawsze ceny są niższe. Niemniej, nie każdy posiada możliwość wcześniejszego planowania ze względu na sprawy służbowe oraz rodzinne. Te osoby mają jednak szansę na tańsze wakacje – wystarczy zastosować kilka sprawdzonych metod. Oto one:

  • Groupon – kopalnia okazyjnych ofert o niskich cenach. Nawet na przysłowiową “ostatnią chwilę” można tam trafić na coś wartego uwagi.
  • Kody rabatowe – warto regularnie obserwować zniżki pojawiające się na portalach typu Tanio.co. Jeśli nie będą dotyczyć samych wycieczek, zawsze mogą obniżyć koszty zakupu plecaków, butów lub strojów kąpielowych
  • Last minute – nieprzypadkowo te oferty cieszą się ogromnym powodzeniem. Znacznie niższe ceny podróży last minute pozwalają na zobaczenie miejsc, o których dotąd tylko marzyliśmy.
  • Zniżki rodzinne – rodziny z małymi dziećmi są w wielu miejscach traktowane ulgowo, ponadto za małoletnie dzieci płaci się zazwyczaj połowę stawki. Warto zorientować się, jakie hotele i atrakcje są przyjazne rodzinom.
  • Transport – warto zainteresować się sezonowymi zniżkami na określone środki transportu lub modną ostatnio formą BlaBla Car, gdzie dzielimy koszty benzyny ze współpasażerami
  • Towarzystwo – najczęściej, oferty kierowane do grup są bardziej atrakcyjne, bo pozwalają na dzielenie kosztów tej samej wycieczki

Przygotowania

Do każdej podróży należy się odpowiednio przygotować. Aby kompletowanie wyprawki na wakacje nie “pożarło” dużych środków, również można zastosować do niego część z powyższych rad. Szczególnie przydatne mogą być kody rabatowe na zakupy – pozwolą na tanie nabycie wielu niezbędnych akcesoriów, zarówno sportowych, jak i odzieży. Warto postawić na rzeczy dobrej jakości, aby co wyjazd (lub co sezon) nie być zmuszonym do powtarzania tych samych zakupów. Na porządne produkty w markowych sklepach również można otrzymać atrakcyjny rabat – wystarczy poszukać.

Reasumując, tanie podróżowanie jest w zasięgu naszej ręki. Bez względu na stopień zapracowania i zorganizowania, zastosowanie któreś metody obniżenia kosztów wycieczki nie wymaga czasu ani zbytniego zaangażowania, jest zatem dostępne dla każdego. Życzymy udanych wakacji i wypoczynku niewymagającego wydania fortuny!

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.