Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak się lepiej komunikować w związku?

Motylki w brzuchu, myśli krążące wyłącznie wokół ukochanej osoby i chęć ciągłego kontaktu, każdy z nas to zna, prawda? Po etapie zauroczenia, początkowej fascynacji przychodzi codzienność, czyli wspólne radości, smutki i codzienność, a związek i relacje między partnerami się zmieniają.

Kryzys w związku, jak sobie z nim poradzić?

Nie każda para radzi sobie z tą zmianą, wielu osobom wydaje się, że skoro ta początkowa faza minęła, być może wraz z nią również miłość partnera, to błędne założenie. Związek może być tak samo udany nawet po latach, kiedy relacja w ogóle nie przypomina już tej z początków naszej znajomości, jednak aby tak było, obie strony muszą włożyć w związek sporo pracy i nauczyć się odpowiedniej komunikacji. Naprawa relacji może wydawać się przytłaczającym zadaniem, szczególnie że poprawa komunikacji nie należy do łatwych zadań, a jest kluczem do udanego związku. Nauka wyrażania swoich potrzeb, rozwiązywania konfliktów i znajdowania kompromisów w sytuacjach pozornie bez wyjścia mogą uratować związek z każdego, nawet największego kryzysu, jeśli tylko obojgu partnerom na tym zależy. Możemy podjąć się próby naprawy sytuacji samodzielnie lub skorzystać z pomocy wybierając się wraz z naszą drugą połową na psychoterapię w Warszawie.

Jak się lepiej komunikować w związku?

Wiele osób szuka sposobu, aby poprawić komunikację w swoim związku i dzięki temu uzdrowić go. Jak zacząć? Najlepiej od podstaw, ponieważ z pozoru małe rzeczy mogą mieć naprawdę ogromne znaczenie. Codziennie pod koniec dnia pytajmy naszego partnera, jak minął mu dzień, sami również opowiadajmy o swoim, to pozwoli nam utrzymać kontakt każdego dnia i sprawi, że codzienna komunikacja wejdzie nam w nawyk. Bardzo ważne jest także, aby rozmawiać o naszych uczuciach i bolączkach, wiele osób z góry zakłada, że wie, jak potoczy się taka rozmowa, że wie, co pomyśli partner i z góry zakłada, iż będą to myśli negatywne. Żaden człowiek nie posiada umiejętności czytania drugiemu w myślach, warto przekonać się, jak potoczy się rozmowa zamiast z góry zakładać, że jej skutki będą fatalne. Komunikacja to jednak nie tylko mówienie, to również słuchanie, dlatego, kiedy to nasz partner zechce zwierzyć się nam z własnych trudności, powinniśmy okazać mu zainteresowanie i zrozumienie zamiast być tylko biernym słuchaczem. Warto również pamiętać, że kiedy partner potrzebuje rozmowy, jeśli mamy możliwość nie powinniśmy odkładać jej na później, powinna odbyć się od razu, ponieważ bywa tak, że chęć na zwierzenia mija i wtedy naszej drugiej połowie może być ciężko się przed nami otworzyć. Jednak komunikacja w relacjach z partnerem to nie tylko problemy i trudne rozmowy, to również codzienne uprzejmości takie jak komplementy, czy flirt, który pozwoli nam podtrzymać ogień w naszym związku. Często bywa tak, że nie umiemy poradzić sobie z naprawieniem komunikacji w związku sami, jeśli podjęliśmy próby i okazały się one nieudane, warto skorzystać z pomocy psychologa w Warszawie.

Psychoterapia w Warszawie, czy warto?

Wiele osób mających problem z komunikacją w związku i jego następstwami zastanawia się nad udaniem się po pomoc do specjalisty. Rozważania dotyczące podjęcia się psychoterapii w Warszawie zazwyczaj przywołują na myśl wiele pytań: czy psychoterapia jest dla nas, co jeśli terapeuta stanie po stronie mojego partnera i związku nie uda się uratować? Psychoterapia jest dla każdego, ponieważ terapeuci dostosowują sposoby uleczenia sytuacji w życiu i związku do indywidualnych potrzeb i sytuacji życiowej swoich pacjentów. Udając się na psychoterapię wraz z partnerem, możemy mieć pewność, że terapeuta nie stanie po niczyjej stronie, jego zadaniem jest pomóc, a nie wydawać osądy. Czy warto udać się na psychoterapię w Warszawie? Z pewnością tak. Jeśli zależy nam na naszym związku i chcemy o niego walczyć, ale brakuje nam pomysłów, albo sił to z pewnością psychoterapeuta zrobi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc nam osiągnąć zamierzony efekt i nauczyć nas jak komunikować się z partnerem i rozwiązywać problemy w związku.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.