Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Jak przygotować się do biegania w chłodniejsze dni?

Nikogo nie trzeba przekonywać, że bieganie jest najpopularniejszym sposobem na poprawę kondycji fizycznej, odporności i poprawy samopoczucia. W zasadzie jest to sport dla każdego i na każdą kieszeń.  Można go uprawiać w dowolnej porze roku i praktycznie niezależnie od miejsca zamieszkania.

Głównym wrogiem większości biegaczy amatorów jest samodyscyplina i jest to czynnik decydujący o powodzeniu w uprawianiu tak tego, jak i każdego innego sportu. Odpowiedni ubiór też ma znaczenie i szczególnie panie rozpoczynające swoją przygodę z bieganiem chcą przy tym wyglądać korzystnie, choć nie należy generalizować – panowie coraz częściej również zwracają uwagę tak na wygląd, jak i jakość odzieży sportowej.

Latem większego problemu nie ma, wystarczą wygodne buty, krótkie spodnie, t-shirt i okulary. Gdy nadchodzi jesień i zima bieganie staje się trudniejsze ze względu na bardzo zmienne warunki atmosferyczne. Jest dużo chłodniej, szybko zapada zmrok, robi się ślisko i wietrznie. Trzeba zatem zadbać o odpowiednie obuwie, dobrym rozwiązaniem są również ochraniacze na podudzie przydatne podczas biegania w śniegu.

Równie ważna jest ochrona tułowia i warto zwrócić uwagę na bluzy do biegania Galaxy Wear wykonane z wysokiej jakości materiału o unikalnej mieszance włókien, które chronią przed zmianami temperatury, ułatwiają parowanie wilgoci zapewniając biegającemu komfort termiczny.

Podczas biegania należy właściwie zabezpieczyć także te części ciała, które marzną i zaopatrzyć się w ciepłą czapkę oraz dobre rękawiczki.

Ogólną zasadą podczas zimowo – jesiennego biegania jest taki ubiór, by po wyjściu z domu odczuwało się lekki chłód, który zaraz po rozpoczęciu rozgrzewki minie. A po powrocie korzystny jest ciepły, ale nie za gorący prysznic i dobra herbata.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.