Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak nie kupować zbyt dużo ubrań?

Gdy widzisz promocje, nie możesz oprzeć się pięknie prezentowanej sukience na sklepowej wystawie? Czy od razu pomyślałaś o tym, że i tak nigdzie jej nie założysz no, ale promocja to promocja, trzeba skorzystać? Niestety tak robi większość z nas, gdy zaczyna się sezon wyprzedaży oraz promocji, które oferują sieciówki oraz producenci ubrań. Góra ubrań wciąż rośnie w naszej szafie i nadal leży, gdzie najprawdopodobniej już nigdy nie ujrzy światła dziennego. Jak zatem kupować ubrania i jednocześnie ich nie marnować we własnej garderobie? Dzisiaj zajmiemy się tym, pod jakim względem udawać się do sklepów z ubraniami oraz pod jakim kątem wybierać nowe elementy naszej odzieży. Mamy nadzieję, że choć trochę ten artykuł pozwoli Ci na spowolnienie rosnącej liczby nienoszonych ubrań  w Twojej szafie. Ciekawa jak racjonalnie wybierać nowe nabytki do swojej garderoby? Do dzieła!

Określ swój styl

Zastanów się wcześniej w domu, jaki masz styl oraz w czym najczęściej chodzisz na co dzień. To z pewnością powinno ułatwić Ci oraz stworzyć plan na najbliższe zakupy. Dzięki temu nie wybierzesz już przecenionego artykułu, który nie będzie spójny z Twoim stylem oraz charakterem.

Podkreśl atuty

Pomyśl o tym, z jakiej części swojej sylwetki jesteś naprawdę dumna oraz eksponuj to! Wybierz jedną partię, którą chcesz podkreślać oraz akcentuj ją nowymi elementami garderoby. Może być to wybór pomiędzy górą a dołem Twojego ciała. Wszystko zależy od Twojego wyboru o raz od Twojej mocniejszej strony. Będąc na zakupach, już nigdy więcej nie wybierzesz ubrań, które Cię powiększą oraz ukryją Twoje najlepsze strony.

Kolor

Ustal, które kolory uwielbiasz oraz zapisz je na kartce. Dzięki temu, na zakupach będziesz sugerować się głównie nimi, a Twoje zakupy będą przemyślane, a co ważniejsze w pełni racjonalne. Aby mieć pewność, że w danym kolorze będzie nam dobrze, warto dopasować kolory indywidualnie dla własnej urody. Bardzo ważną kwestią jest tu nasza karnacja, kolor włosów oraz oczu. Aby nie mieć w szafie wszystkich kolorów tęczy, wybierzmy cztery lub trzy barwy, które będą dominować w garderobie. Dzięki temu w szybki sposób ułożymy naszą stylizację, gdzie jednocześnie będzie ona spójnie grała pod względem kolorystycznym.

Wysoka jakość

Aby mieć ciekawą oraz dobrą gatunkowo garderobę, postaw na odzież wysokiej jakości, która zaskakuje krojem oraz fasonem. Warto postawić na ciekawe modele, jednocześnie o prostym kroju, które będziemy mogły połączyć z większością naszych ubrań, które mamy już w swojej szafie. Uważamy, że pomimo wysokiej ceny produktów wykonanych w dobrej jakości, warto wydać na nie swoje pieniądze. Dlaczego? Będą nam służyć przez wiele sezonów i nadal będą świetnie się prezentować.

O tym jak odpowiednio dbać o nasze ubrania dowiecie się w artykule Najczęściej popełniane błędy w pielęgnacji ubrań, do którego serdecznie zapraszamy.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.