Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Jak kreować własną markę biżuteryjną?

Wielu rękodzielników tworzy ciekawą biżuterię, ale jednocześnie miewa problem ze stworzeniem marki, która byłaby rozpoznawalna wśród ewentualnych klientów. Wynika to w dużej mierze z nieodpowiedniego przygotowania produktów – nie zwraca się uwagi choćby na woreczki ozdobne czy pudełeczka, w których dostarczana jest biżuteria, a które często mile zaskakują klienta zamawiającego produkt.

Z tego powodu, zanim przystąpimy do tworzenia własnej marki, musimy zadbać o to, aby była ona odpowiednio przygotowana. Nie musimy jednak od początku inwestować dużych sum – woreczki ozdobne mogą być początkowo stworzone np. z materiału powszechnie dostępnego jak organza, a z czasem możemy wybrać produkty dedykowane konkretnie naszej marce, np. z grawerunkiem na opakowaniu.

Spójność to podstawa

Na początek dobrze jest wytyczyć sobie jeden główny trzon naszej marki, którego będziemy się trzymać. Jeśli stawiamy na naturalne rozwiązania i tworzymy biżuterię tylko np. z drewnianych koralików, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dobranie do niej woreczków ozdobnych z lnu czy bawełny oraz wypisywanie bilecików na papierze z recyclingu. W ten sposób stworzymy markę spójną, która ma swoje wartości i otwarcie je promuje, bez względu na to, co jest akurat modne na rynku biżuteryjnym. Z kolei, jeżeli nasze wyroby są niezwykle kosztowne, bo tworzone z kamieni szlachetnych oraz złota, to wykorzystywanie woreczków np. z organzy będzie po prostu nietaktem – o wiele lepiej sprawdzą się grawerowane pudełeczka oraz bileciki tłoczone złotą czcionką. Spójność jest więc podstawą naszej marki.

Dbałość o szczegóły

Oczywiście podstawową rzeczą, która interesuje naszego potencjalnego klienta jest jakość wykonania biżuterii, ale również i jej wygląd. Jeśli zamawiane jest coś na specjalną okazję, z dedykowanym wyglądem czy w jednym egzemplarzu, to zamówienie takie warto potraktować specjalnie i dodać do niego miły drobiazg, choćby chusteczkę do czyszczenia biżuterii. Zawsze jednak musimy pamiętać o istotnych detalach, dzięki którym nasza marka będzie wyglądała profesjonalnie. Co do nich należy? Przede wszystkim opakowanie – woreczki ozdobne czy opakowania powinny być dobrane według powyżej opisanych zasad. To jednak nie wszystko, co sam woreczek ozdobny nie sprawi, że klient zapamięta markę. Dobrym uzupełnieniem będzie również bilecik z podziękowaniem za zakupy czy instrukcją czyszczenia biżuterii i dbania o nią. Warto, aby był drukowany, ale podpisany własnoręcznie, bo wówczas świadczy to o indywidualnym podejściu twórcy do każdego z klientów. Dobrze na wizerunek marki wpływa również np. niewielki rabat.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.