Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

Jak aktywnie spędzać czas z dzieckiem?

Spędzanie wolnego czasu z dzieckiem jest bardzo ważne dla budowania więzi pomiędzy nim a rodzicami. Jeśli tylko mamy nieco wolnego czasu nie powinniśmy zasiadać wraz z dzieckiem przed telewizorem czy monitorem komputera, oglądając bajki lub grając w gry komputerowe, ale wyjść z domu i aktywnie spędzić dzień. Jakie pomysły na aktywność z dzieckiem są godne uwagi?

6 pomysłów na aktywne spędzanie czasu z pociechą

1. Wspólne wycieczki rowerowe

Nasze dziecko nie musi jeździć na rowerze wyczynowo, aby móc zabrać go ze sobą na wycieczkę za miasto na dwóch kółkach. Można przyczepić rower dziecka do swojego za pomocą odpowiednich uchwytów i pomóc mu w ten sposób w pedałowaniu i utrzymywaniu równowagi. Jeśli dziecko jest zbyt małe na samodzielną jazdę na rowerze, możemy je posadzić na foteliku za naszymi plecami i przypiąć pasami. Dla najmłodszych przeznaczone są poza tym specjalne przyczepki, które mocujemy za wózkiem. Tam dziecko może swobodnie oglądać krajobrazy, a nawet spać.

2. Wspólne spacery

Jeśli tylko pogoda dopisuje, można pójść na spacer z dzieckiem. Będzie okazja na spędzenie czasu na świeżym powietrzu, poznawanie otaczającej nas przyrody czy zwykłą pogawędkę z naszą pociechą. Ciekawą propozycją jest spacer w deszczu – z kaloszami, peleryną i parasolką. Kto powiedział, że w czasie deszczu trzeba siedzieć w domu? Zimą również nie musimy zaprzestawać spacerów, które można połączyć z lepieniem bałwana czy jazdą na sankach.

3. Wycieczki do atrakcyjnych miejsc

Jeśli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajdują się ciekawe zabytku, niezwykłe miejsca i atrakcje, takie jak. Parki tematyczne, parki linowe czy mini zoo, warto się do nich wybrać z dzieckiem. Może to być również pouczająca wycieczka dla samych rodziców.

4. Pływanie

Latem wraz z dzieckiem wybierzmy się nad jezioro czy na basen, aby miało szansę nauczyć się pływać. Nie wolno puszczać dziecka samego do wody – bez koła czy innych ubezpieczających akcesoriów. Zimą wybierzmy zaś kryte pływalnie i aquaparki pod dachem.

5. Gry w podchody i chowanego

Na powietrzu, w parku czy na podwórku pod blokiem, można zaangażować się w przygotowanie dla dziecka gry w podchody. Wraz z koleżankami i kolegami może ono także bawić się berka czy w chowanego.

6. Zabawy na placach i boiskach

Jeśli tylko pogoda dopisuje, weźmy piłkę, rakiety do tenisa czy inne akcesoria sportowe i zagrajmy z dzieckiem. Sprawi nam to wszystkim frajdę. Plac zabaw to także dobry pomysł. Jeśli pada, wybierzmy kryty plac zabaw dla dzieci. Warszawa posiada wiele takich miejsc na swojej mapie, czego przykładem jest sala Inca Play w CH Blue City.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.