Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Nieruchomości i wnętrza

Inwestycje w nieruchomości

 

Każdy kto dysponuje wolnymi pieniędzmi, zastanawia się, jak je rozsądnie zainwestować. Możliwości jest całe mnóstwo, jednak zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się inwestycje ponadczasowe, które sprawdzają się mimo upływu lat. Należą do nich chociażby inwestycje w nieruchomości.

 

Najprostszym sposobem na ulokowanie pieniędzy w nieruchomościach jest zakup mieszkania, a następnie wynajęcie go. W ten sposób na nasze konto regularnie będzie wpływać określona kwota, a inwestycja stopniowo będzie się zwracała. Znalezienie chętnych do wynajęcia mieszkania raczej nie powinno sprawiać trudności, szczególnie jeśli jest ono usytuowane w atrakcyjnym punkcie miasta. Wynajmując komuś mieszkanie, musimy jednak liczyć się z pewnymi kosztami, które trzeba będzie ponieść, aby utrzymać je w należytym stanie.

 

Inny sposób na czerpanie zysku z zakupu nieruchomości to kupno działki, domu, czy mieszkania, a następnie sprzedanie go z odpowiednio dużym zyskiem. W takim przypadku zwrot zainwestowanej kwoty nastąpi nieco później niż w przypadku wynajmu, szczególnie jeśli zależy nam na osiągnięciu stosunkowo wysokiego zysku. Znalezienie chętnych do kupna mieszkania jest trudniejsze niż znalezienie chętnych do wynajmu.

 

 

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    Gdzieś czytałem, że modne jest inwestowanie w nieruchomości, które mają jakieś alternatywne źródła energii (ledy, kolektory, panele grzewcze itp) – bo to jednak i przyszłość, i niższe rachunki, które wielu z nas spędzają sen z powiek…