Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Inspiracje dla pokoju dziecka – dywany dla dzieci

Dziecięcy pokój to pokój, w którym maluch spędzi najważniejsze, najszczęśliwsze lata swojego życia. Dlatego nikogo nie dziwi to, że rodzicom zależy na jak najefektywniejszym przygotowaniu kącika dla malucha. Wybierają odpowiednie meble, kolorystykę i design panujący w pokoju. Oczywiście, dziecko też może mieć coś do powiedzenia w tym temacie. Należy też pamiętać o dywanach, jakie chętnie umieszcza się w pokoju dziecka.

Czym się kierować podczas wybierania dywanu do pokoju dziecięcego?

Wybierając dywany dla dzieci rodzice powinni pamiętać o tym, by były to modele bezpieczne, kolorowe, dopasowane do całości pomieszczenia w jakim mają się znaleźć. Warto wybierać jedynie rekomendowane dywany, zwłaszcza, gdy dziecko cierpi na alergię. To w końcu na podłodze dzieci spędzają najwięcej czasu, chociażby podczas zabawy. Dostępne na rynku dywany dla dzieci mogą być zarówno dopełnieniem określonego wystroju, jak i stanowić bazę wyjściową dla całościowego designu. Kiedy mamy dzieci starsze to bez przeszkód możemy z nimi ten temat omówić. Do niedawna w pokojach dziecięcych królowały wykładziny, chociaż teraz można spotkać je już coraz rzadziej. Natomiast, producenci dywanów oferują modele wykonane z przędzy syntetycznej, co gwarantuje środowisko wolne od grzybów, roztoczy oraz pleśni. Kolejną kwestią, przemawiającą za tym, że w domu powinien znajdować się dywan jest to, że można go odkurzyć i raz na jakiś czas wytrzepać. W przypadku wykładzin jest to z kolei niemożliwe. Jeżeli nasze dzieci cierpią na alergię to być może powinniśmy się zdecydować na dywany wełniane. Można też zdecydować się na dywany dla dzieci wykonane ze specjalnych przędz akrylowych, bądź polipropylenu. Te dywany nie tylko świetnie się prezentują, ale też i nie wywołują żadnych uczuleń. Poza tym, warto decydować się na dobór dywanów z włóknami syntetycznymi, gdyż takie są odporne na zabrudzenia i łatwo je wyprać.

Wartość estetyczna i praktyczna

Wybór dywanu do pokoju dziecięcego powinien opierać się na wartościach wizualnych i estetyce. Dywan powinien bowiem nawiązywać do całości wystroju lub ulubionej bajki dziecka. Natomiast, nie można też zapominać o tym, że dywany w pokoju dziecięcym w głównej mierze mają spełniać zadania użytkowe, a więc mają być praktyczne.

Dzieci są energiczne, często coś brudzą i dlatego lepiej nie kłaść w ich pokoju eleganckich dywanów, jakie bardziej mogłyby się sprawdzić w salonie. Kupując dywan do pokoju dziecka warto kierować się długością włosa. W pokoju dziecięcym powinny znaleźć się dywany gładkie. Dywany typu Shaggy, które są ich przeciwieństwem rodzice powinni zostawić do salonu lub do sypialni. Krótkie runo w pokoju dziecięcym zapewnia łatwość utrzymania dywanu w czystości. Ostatnio modnym rozwiązaniem są dziecięce dywany ręcznie wycinane, które dają efekt trójwymiarowości. Producenci dywanów dziecięcych oferują specjalne kolekcje, przeznaczone wprost dla najmłodszych. Będzie więc wiele możliwości do wyboru. Dywany są nieodłącznym elementem pokoju dziecięcego i warto wybrać najbardziej pasujący.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.