Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

Incentive – coś, czego potrzebują Twoi pracownicy

Czy wiesz, co to jest „incentive”? Jeśli nie, warto tego się dowiedzieć – zwłaszcza, jeśli masz własną firmę lub jesteś odpowiedzialny za osoby pracujące. Dzięki tej wiedzy możesz skuteczniej zmotywować ich do pracy, a co za tym idzie – znacznie zwiększyć efektywność danego biznesu. Czym jest incentive, dlaczego warto stosować to rozwiązanie oraz gdzie można zamówić taką usługę?

Incentive, czyli zachęta

Angielskie słowo „incentive” oznacza dosłownie „zachętę”. Czyli, ujmując rzecz bardziej luźno, motywację do wydajnej pracy. Termin ten pojawił się w Polsce stosunkowo niedawno, jednak w odróżnieniu od krajów zachodu, skąd przybył, ma nieco inne znaczenie. Na świecie incentive oznacza różne formy zachęty – od bonów podarunkowych po sprzęt elektroniczny dla najlepszych pracowników. W Polsce z tym terminem kojarzą się wyłącznie wyjazdy na wycieczki – najczęściej egzotyczne – dla osób osiągających w swojej pracy doskonałe wyniki. W ten sposób nagrodzona może być jedna osoba, jak też cały zespół, np. wszyscy wspólnie pracujący nad zwieńczonym powodzeniem sukcesem. W krajach Europy zachodniej oraz USA tego rodzaju zachęta określona jest ściśle jako incentive travel.

A czy ma ona na celu cokolwiek poza satysfakcją pracowników? Tak, ponieważ pozwala się odstresować i nabrać sił, a także zintegrować się w innym środowisku, poza codziennym miejscem pracy. Jeśli w wyjeździe bierze udział ktokolwiek z kadry kierowniczej, jest to zarazem okazja do nawiązania nieformalnych relacji interpersonalnych, czyli wzajemnego poznania się bez formalności związanych z kodeksem służbowym. Ponadto nagrodzeni pracownicy będą starali się powtórzyć dobre wyniki, aby ponownie zostać nagrodzonym – a to motywuje!

Kto organizuje incentive w Polsce?

W Polsce branża związana z incentive dopiero się rozwija, a jednym z jej czołowych przedstawicieli jest grupa marketingowa InSpe. Ma ona do zaoferowania wyjazdy w niecodzienne miejsca, gdzie pracownicy nie tylko odpoczywają, ale również doskonale się bawią. Możesz skorzystać z gotowej oferty lub też samemu podsunąć pomysł, gdzie chciałbyś wysłać w nagrodę swoich pracowników. InSpe ma bogate doświadczenie w organizacji tego typu wyjazdów, dlatego warto powierzyć właśnie im wszelkie sprawy związane z jego organizacją.

Nie czekaj, tylko sprawdź już dziś, co może zrobić dla Ciebie grupa InSpe! Zobacz, jak możesz podziękować pracownikom za ich codzienny trud i wysiłek!

 

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.