Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Biznes i gospodarka

Ile zapłacisz za przesyłkę kurierską?

Ceny przesyłek kurierskich ustala się w odniesieniu do kilku parametrów, a jednym z najważniejszych jest waga paczek. Każda firma kurierska ustala cenę przesyłek na podstawie własnych przedziałów wagowych.

W firmie kurierskiej FedEx dostępnej w serwisie furgonetka.pl ceny zaczynają się już od 15,60 zł. Zamówienie kuriera jest wyceniane w odniesieniu do sześciu przedziałów wagowych.

  •  do 10 kg
  •  10-30 kg
  • 30-40 kg
  • 40-50 kg
  • 50-60 kg
  • 60-70 kg

Przesyłka przekraczająca 70 kg jest już wyceniana paletowo.

Istotnym elementem, który przesądza o koszcie przesyłki, są również jej wymiary. Kurier FedEx umożliwia wysyłanie standardowych przesyłek, których bok nie może przekroczyć 150 cm a inne krawędzie 70 cm, a do tego suma dwóch najdłuższych boków nie może być większa niż 180 cm.

W przesyłkach niestandardowych najdłuższy bok może mieć maksymalną długość 200 cm, natomiast suma wymiarów maksymalnie 300 cm. W przypadku dłuższych elementów zastosowanie mają tzw. przesyłki dłużycowe, czyli o długości powyżej 200 cm i wadze do 70 kg.

Jeżeli interesują Cię szczegóły maksymalnych wymiarów i wag przesyłek w poszczególnych firmach kurierskich, sprawdź stronę Furgonetki.

Podane ceny mogą oczywiście ulec zmianie, a zmiana wynika nie tylko z wahań kursu Euro, ale też z postanowień konkretnych firm kurierskich bądź też ewentualnych usług dodatkowych. Zamawiając w FedEx dodatkową usługę, należy się liczyć z tym, że wysyłka kurierem może być droższa, mimo tego, że paczka mieści się w konkretnym przedziale wagowym. Z uwagi na tę różnorodność usług, przedziałów wagowych oraz maksymalnych wymiarów, przed zamówieniem kuriera dobrze jest skorzystać z porównywarki, jaką oferuje Furgoentka.pl. W jednym miejscu masz do dyspozycji wszystkie usługi kurierskie, a wybranie najkorzystniej oferty jest łatwiejsze.

Furgonetka.pl nie dolicza do przesyłek kosztów opłat paliwowych czy drogowych – wszystkie te opłaty są już wliczone w cenę paczek. Jeżeli chcesz skorzystać z takiego przejrzystego rozwiązania, sprawdź ofertę Furgonetka.pl i nadawaj paczki taniej, niż kiedykolwiek wcześniej.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.