Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Film, muzyka, rozrywka

Filmy wszechczasów

pilot

Niektóre filmy nie tracą na swojej popularności mimo upływu lat. Poniżej przedstawiamy subiektywny ranking filmów, które naszym zdaniem zasługują na miano ponadczasowych.

Zestawienie otwiera „Dirty Dancing”. Film, który z zapartym tchem oglądaliśmy przed laty i z równie dużym sentymentem wracamy do niego dziś. Historia przedstawiona w filmie inspiruje wielu współczesnych twórców, jednak żadna z ich produkcji jak dotąd nie była w stanie mu dorównać.

pilotKolejne ponadczasowe filmy to „Top Gun” oraz „Obywatel Kane”. Każdy prawdziwy miłośnik kina powinien obejrzeć je choć raz w życiu.

Wśród polskich produkcji także można znaleźć takie, które mogą być oglądane ramię w ramię przez kilka pokoleń. Zaliczymy do nich z pewnością kultowe komedie Barei, które po dziś dzień wywołują salwy śmiechu, nawet wśród osób, które oglądały je już wielokrotnie.

Niektóre bajki również zasługują na uwagę. Ich przesłanie jest bowiem znacznie głębsze niż wielu współcześnie produkowanych filmów, a przy tym trafia nie tylko do dzieci, ale i do dorosłych. Wśród takich bajek warto wymienić chociażby Króla Lwa, który wciąż cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród starszych, jak i młodszych widzów.