Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Fason kopertowy i inne wskazówki dla typowej „gruszki”

Figura w kształcie gruszki ma nieco węższe ramiona i zaokrąglone biodra i dół, mały biust i zgrabną talię. Ten typ ciała, znany również jako „trójką”, jest jednym z najczęściej spotykanych. Większość kobiet ma „gruszkową” sylwetkę.

Jak rozpoznać czy Twoja figura to „gruszka”?

Masz sylwetkę gruszki, jeśli:

  • Twój biust i ramiona są proporcjonalnie węższe niż linia bioder.
  • Twoje uda i dół są pełne i zaokrąglone.
  • Masz wąskie ramiona.

Podczas ubierania się staraj się stworzyć iluzję proporcji między górną i dolną stroną ciała. Dopasuj sukienkę bez ramiączek w kształcie litery A, aby prześlizgnąć się po biodrach i sprawić wrażenie, że jest to kształt sukienki, a nie bioder lub ud rozszerzających dolną połowę. Właśnie dlatego tytułowa sukienka kopertowa również bardzo dobrze się sprawdza.

Figura gruszka – co nosić?

Bardzo ważne jest, aby być dobrze poinformowanym o swoim typie ciała podczas ubierania się. Noś sukienki lub topy bez ramiączek z falbankami i neutralnymi kolorami na dole, aby stworzyć proporcje między górną i dolną częścią ciała.

Poszukaj sztywniejszych tkanin w swoich sukienkach, takich jak bawełna lub szyfon, które dodają struktury wokół bioder. Zalecane są też poziome paski w górnej połowie, które poszerzą ramiona i biust. Warto też stawiać na rękawy typu trzy czwarte, aby zwrócić uwagę na talię. Koszule z szerokimi kołnierzykami również są mile widziane przy figurze gruszki – poszerzą one ramiona. Bluzki bez ramiączek są również dobrym rozwiązaniem.

Sukienka kopertowa – idealna dla typowej „gruszki”!

Poszukaj sukienek kopertowych – jeśli już wiesz, że jesteś gruszką, ale nie zapomnij upewnić się, że dolna połowa nie jest ściśle przylegająca do ciała. Wszystkie detale (kokardki, koraliki, falbanki) powinny znajdować się na górze sukienki: przyciąga to całą uwagę do tego obszaru i tworzy objętość i pomaga osiągnąć zrównoważoną proporcję.

Szukając sukienki, zwróć uwagę na to, by wybierać jaśniejsze kolory i wzory – w ich górnej części, ale trzymaj się ciemniejszych odcieni i monochromatycznych stylów, jeśli chodzi o część dolną. To wszystko pomoże Ci podkreślić Twoją rewelacyjną talię, której będą Ci zazdrościć absolutnie wszyscy, w ogóle nie zauważając ewentualnych mankamentów Twojej „gruszkowej” figury. To naprawdę prosty do osiągnięcia efekt!

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.