Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Postęp: marketing i reklama

Fan page -świetny sposób na reklamę

Rosnąca z dnia na dzień popularność portali społecznościowych nie może pozostawać bez wpływu na formy promocji stosowane przez firmy. Nic dziwnego, że coraz więcej z nich decyduje się na prowadzenie własnego fan page’a, czyli strony firmy na portalu społecznościowym.

Aby taka strona rzeczywiście przynosiła firmie pożytek, musi być umiejętnie zarządzana. Zamieszczana na niej treść nie powinna być przypadkowa. Najlepiej, jeśli będzie wywoływać u odwiedzających jakąś reakcję – najbardziej pożądane są pozytywne komentarze i tzw. „lajki”, które są wyrazem aprobaty.

Aby zwiększyć ilość odwiedzin, musimy sprawić, by strona była interesująca dla odbiorcy. W tym celu można na przykład organizować różnego rodzaju konkursy i promocje, których celem jest promowanie fan page’a.

Bardzo ważne jest, by strona nie służyła wyłącznie reklamie. Dobrze jest umieszczać na niej zdjęcia, czy ciekawe linki, które mogą przyciągać uwagę internautów, nawet tych, którzy nie są zainteresowani produktami czy usługami danej firmy. Aby fan page żył, trzeba go na bieżąco aktualizować. Każda nowa informacja, która pojawia się na stronie to szansa na kolejne odwiedziny użytkowników portalu.