Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Dywaniki podłogowe, czyli samochodowe must have

Dywaniki do samochodu to jeden z tych elementów, który nie odgrywa pierwszoplanowej roli, ani w wyglądzie samochodu, ani w jego funkcjonalności mechanicznej, aczkolwiek jest bardzo ważny, jeśli chodzi o czyszczenie i konserwację wnętrza auta. Dywaniki samochodowe mają za zadanie chronić wnętrze samochodu przed trwałymi zabrudzeniami. Zostały skonstruowane w taki sposób, aby z łatwością je wyciągnąć, poodkurzać lub umyć i wsadzić z powrotem. Każdy, kto posiada własny samochód, jest sobie w stanie zapewne wyobrazić, co działoby się bez dywaników samochodowych i jak trudne byłoby utrzymywanie porządku wewnątrz pojazdu.

Jaki typ dywaników wybrać?

W zależności od wystroju auta stosuje się różne dywaniki samochodowe. Ze względu na swoją funkcjonalność w czyszczeniu najpopularniejszy typ to podkładki wykonane z gumy. Podczas mycia samochodu wystarczy wyciągnąć je na zewnątrz, umyć za pomocą myjki ciśnieniowej, poczekać, aż wyschną i wsadzić z powrotem do auta. „Wytrzepywanie” gumowych podkładek jest również bardzo łatwe, ponieważ kurz, piach itp. łatwo opuszcza specjalnie zaprojektowane rowki. Kolejną zaletą jest ich nieprzemakalność. Woda pozostaje na powierzchni i nie wsiąka wewnątrz podkładki.

Drugi popularny typ to dywaniki welurowe, które są wybierane bardzo często ze względów estetycznych, gdyż prezentują się nieco lepiej niż guma. Na takie dywaniki do samochodu decydują się najczęściej właściciele luksusowych samochodów, którym zależy na podtrzymaniu reprezentacyjności swojego pojazdu.

Dywaniki sprzedawane w sklepach motoryzacyjnych mogą być uniwersalne, jak również dopasowane do poszczególnych modeli konkretnych marek samochodów, jak np. te na stronie: https://autochemia.pl/pol_m_Akcesoria-samochodowe_Dywaniki-samochodowe-532.html.

Kolor i różnica cenowa

Jeśli chodzi o kolorystykę, to zazwyczaj dopasowana będzie ona do wnętrza reszty samochodu. Najpopularniejsze dywaniki to te w ciemnych barwach, aczkolwiek różnorodność produktów na rynku zapewnia kupującym dosyć dużą swobodę w dobieraniu kolorów, a nawet wzorów naniesionych na dywaniki samochodowe. Biorąc pod uwagę różnicę ceny pomiędzy tymi dwoma typami, nie ma tutaj konkretnej zasady. Wiele zależy od producenta, grubości oraz gramatury materiału, z jakiego zostały wykonane. Zazwyczaj nieco droższe będą dywaniki wykonane z weluru, ale tak, jak wspomnieliśmy, nie jest to obowiązująca reguła.

Dywaniki samochodowe to bez wątpienia niezbędny element wyposażenia każdego pojazdu. Lepiej zadbać o to zawczasu, aby później nie żałować zniszczonego wnętrza, które może być już nie do odratowania. Koszt dywaników jest relatywnie niski w stosunku do środków, jakie musielibyśmy przeznaczyć na gruntowne czyszczenie wnętrza samochodu.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.