Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Drewniane zabawki i ich zalety

W dzisiejszych czasach plastik i inne tworzywa sztuczne otaczają nas ze wszech stron. W takich okolicznościach ponadczasowe drewniane zabawki mogą okazać się doskonałą alternatywą dla nowoczesnego plastiku.

737680_mouseWybór drewnianych zabawek dostępnych obecnie w sklepach jest bardzo szeroki. Do najpopularniejszych należą oczywiście drewniane klocki, które wciąż goszczą w wielu dziecięcych pokojach. Na uwagę zasługują jednak również drewniane kolejki, samochody, łóżeczka, czy domki dla lalek. Każdy maluch znajdzie wśród nich coś, co przypadnie im do gustu.

Niewątpliwym atutem drewnianych zabawek jest to, że wykonuje się je wyłącznie z naturalnych materiałów. To ważne dla rodziców, które wychowują swoje pociechy w duchu ekologii, ale także wszystkich tych, którzy dbają o bezpieczeństwo swoich maluchów. Drewniane zabawki są znacznie bardziej przyjazne dzieciom, a przy ich produkcji rzadziej wykorzystuje się substancje, które można by uznać za szkodliwe.

Drewniane zabawki charakteryzują się też dużą wytrzymałością. Nie należy obawiać się, że w czasie zabawy pękną, czy połamią się, tak jak ma to często miejsce w przypadku zabawek z plastiku. Przekłada się to na większe bezpieczeństwo maluchów w czasie zabawy, ale i na spore oszczędności dla rodziców.

 

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    Fajna mysza:) W ogóle myślę, że zabawki drewniane są dzisiaj mocno niedoceniane przez rodziców. My kupowaliśmy dzieciakom jak były mlodsze, ale jak patrze na dzisiejsze maluchy, to juz komputery szmery bajery i dużo mniej ciekawej zabawy. A drewniaki były kiedyś takie super!

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.