Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Dla dzieci

Drewniane klocki od pokoleń!

klocki

klockiKlocki to niezwykła i jednocześnie szalenie prosta, nieskomplikowana zabawka, która cieszy się popularnością od pokoleń. Ponadczasowe, nieprzemijające i bawiące kolejne pokolenia dzieciaków: takie są właśnie klocki!

Na początku, czyli przed wieloma laty wszystkie klocki były wykonywane z drewna, choć pewnie starożytni układali nawet z kamienia, ale tak daleko nie będziemy sięgać. Z czasem, kiedy na świecie pojawiły się już tworzywa sztuczne, zauważono, że plastik także jest doskonałym materiałem na klocki. Wbrew temu, że wydawać by się mogło, iż plastikowe zabawki wyparły te klasyczne, wykonywane z drewna, to jednakże ekologiczne, przyjazne środowisku klocki znowu wracają do łask rodziców i pokojów dzieci.

Drewniane klocki są przede wszystkim bezpieczne w zabawie, ponieważ wytwarzane z eko-naturalnych składników, nie uczulają maluchów, ani nie powodują alergii. Ponad to, są szalenie trwałe i zwykle o wiele trudniejsze do zniszczenia (co mali niszczyciele potrafią najlepiej!) niż te plastikowe. Duże możliwości stosowania drewna sprawiają, iż klocki z drewna można formować w rozmaite kształty, a więc zyskiwać zabawki coraz to nowsze, ciekawsze, i bardziej inspirujące dla wymagających dzieci.

Co warte uwagi: klocki są też bardzo lubiane przez wielu dorosłych. Poza tym, że są częścią zabawek stworzonych do układania i budowania, to mogą być i podstawą wielu lubianych gier zręcznościowych.

1 Comment

  1. Comment by post author

    szukacz

    Klocki drewniane i takie układanki dla dzieci zdecydowanie są w topie zabawek ponadczasowych – my kupujemy takie maluchom np w sklepie szkolnis – w sieci zawsze taniej, a zabawy potem co nie miara.
    I to nie tylko dla dzieci, bo my również świetnie się przy tym bawimy.
    A tak!:)