Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Inne ponadczasowe

Dobra organizacja pracy z adresownikiem

Nieodzowne narzędzia pracy osoby dobrze zorganizowanej: adresownik, wizytownik, kalendarz.

Żyjemy w czasach, które wymagają od nas bardzo dobrej organizacji. Przede wszystkim, w natłoku zadań, jakie sami stawiamy sobie każdego dnia, koniecznie musimy zadbać o dobrą organizację czasu. W tym celu warto wybrać się nawet na specjalne szkolenie, które pozwoli poznać popularne i przede wszystkim skuteczne techniki panowania nad swoim czasem. Jednak przede wszystkim należy zaopatrzyć się w dobrej jakości kalendarz lub organizer. To dzięki niemu w jednym miejscu będziemy mieć najważniejsze informacje: o tym, jakie zadania nas czekają, jakie cele mamy do zrealizowania każdego dnia, co trzeba kupić, jakie planujemy w danym dniu posiłki oraz z jakimi zaplanowanymi wydatkami musimy się liczyć. Sam organizer jednak nie jest jedynym przedmiotem, który przydaje się, gdy chce się uchodzić za osobę dobrze zorganizowaną.

W takiej sytuacji nieodzowne jest także posiadanie profesjonalnego i przede wszystkim funkcjonalnego adresownika. Pozwoli on na sprawne zarządzanie kontaktami, a przecież to także ważna umiejętność. W czasach, w których przede wszystkim liczy się sieć kontaktów i to często znajomi pomagają osiągnąć sukces i zrealizować różne cele, adresownik po prostu jest bardzo pomocny, w niektórych przypadkach wręcz niezbędny. Są sytuacje, w których staje się wręcz narzędziem pracy.

Z profesjonalnego adresownika korzystają na przykład dziennikarze, którzy często w swojej pracy korzystają z różnego rodzaju znajomości i kontaktów. Osoby te często posiadają adresownik wysłużony, wypełniony po brzegi. I to właśnie z takim adresownikiem prawe nigdy się nie rozstają. Przecież nigdy nie wiadomo, kiedy potrzebny będzie jakiś numer telefonu czy adres. Jednak nie tylko ta grupa zawodowa uważa, że adresownik to narzędzie szczególnie praktyczne i przydatne. Z profesjonalnego notesu,  w którym zapisane są najważniejsze adres czy numery telefonów korzystają też prezesi dużych firm, osoby zawodowo zajmujące się handlem, czy wszelkiego rodzaju rzecznicy prasowi.

Jednak trzeba pamiętać, że dobry adresownik sprawdzi się także w każdym gospodarstwie domowym. Warto w nim umieścić adresy i numery telefonów rodziny, zarówno tej bliższej, jak i tej dalszej, znajomych oraz osób,  do których kontakt po prostu warto mieć: dobrych lekarzy czy choćby właścicieli pensjonatów, do których chętnie byśmy wrócili. Te wszystkie dane warto trzymać w jednym miejscu, żeby po prostu ich nie zgubić i móc w każdej chwili do nich sięgnąć.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.