Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Dlaczego warto postawić na cooler do wina?

Doskonałym rozwiązaniem dla problemu szybko tracącego swą niską temperaturę wina są specjalne coolery do wina, które stanowią coś na kształt praktycznej otulinki utrzymującej niską temperaturę butelki z alkoholem.

Oryginalny cooler do winaDzięki temu prostemu w swym wykonaniu produktowi butelka na parę ładnych godzin zachowuje odpowiedni chłód, a zawarty w niej napój winny jest po prostu przyjemniejszy dla naszego wymagającego podniebienia.

Coolerydo win i innych alkoholi przechowujemy zwykle w zamrażarce domowej lodówki, zależnie od tego, gdzie mamy na nie miejsce i na jak niskiej temperaturze ostatecznej nam zależy. Rzecz jasna każde wino musi być podawane w warunkach określonych przez konkretnego producenta (jedne wina bardziej chłodno, inne mogą być podawane w wyższych temperaturach), dlatego przed finałowym podaniem butelki na stół, lepiej jest wszystko dokładnie sprawdzić tak, by mieć pewność że serwowane przez wino jest w idealnych dla niego warunkach.

Dodatkową zaletą coolerów do wina jest ich świetne, niemal idealne dostosowywanie się do kształtu butelki, dzięki czemu otulają je szczelną powłoką i nie pozwalają uciekać niskiej temperaturze zgromadzonej wewnątrz. Jest to genialny gadżet szczególnie dla koneserów i smakoszy wina oraz wszelkiego rodzaju innych napojów alkoholowych z górnej półki.

W sklepach z akcesoriami barowymi możemy zakupić pojedynczy cooler (na jedną butelkę), jak również pełen zestaw takich kołnierzyków o różnych rozmiarach i kolorach, które ozdobią nasz stół i dodadzą mu ładnego charakteru. Coolery barowe będą także świetnym sposobem na ubarwienie imprezy w gronie przyjaciół. Warto mieć w domu!