Myśli, artykuły, wynalazki, cywilizacja

Sprzęty i produkty

Dezynfekcja na medal!

Narzędzia wykorzystywane w trakcie zabiegów potrzebują dokładnego oczyszczenia przed następnym użyciem. Ich sterylność to fundamentalna kwestia, której nie wolno Ci w żaden sposób zaniedbać, aby nie narazić pacjenta na poważne skutki takiego niedopatrzenia. Tego typu zakażenia są wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia. Omnisept Plus w pakiecie 10 litrów, to idealne rozwiązanie dla Twojego gabinetu stomatologicznego bądź kosmetycznego.

Nieprawidłowo zdezynfekowane lub niesterylne przybory przenoszą ryzyko zarażenia się grzybicą skóry, ale również paciorkowcem lub wirusowym zapaleniem wątroby typu B, co w niektórych wypadkach może nawet skończyć się śmiercią. Dlatego higiena w miejscu pracy to absolutna konieczność, o którą musi dbać właściciel lokalu oraz wszyscy jego pracownicy. Na szczęście, możesz zapewnić optymalną czystość w bardzo łatwy sposób.

Czym jest Omnisept Plus?

Omnisept Plus to skoncentrowany środek, który służy do czyszczenia wszystkich instrumentów chirurgicznych takich, jak m.in. kleszcze, strzykawki, dźwignie, narzędzia pomocnicze, łyżki wyciskowe, tacki, przewody do urządzeń odsysających oraz instrumenty endodontyczne, czy periodontyczne. Jego zastosowanie jest różnorodne. Czas moczenia narzędzi zależy od stężenia przygotowanego roztworu; możliwe proporcje umieszczone są w instrukcji obsługi. Krajem produkcji są Niemcy. Nabyć go można w sklepie internetowym Solomedica.

Właściwości produktu

Omnisept Plus to innowacyjny środek, który aktywnie czyści wszelkie narzędzia, a szczególnie te, które mają kontakt z ludzkim ciałem. Odznacza go niespotykana wręcz wydajność. 10 litrów płynu starczy Ci na długi okres czasu. Dodatkowo, nie wywołuje on żadnych podrażnień skórnych ani alergii (w przypadku nieplanowanego zetknięcia się z nim). Ten wyjątkowy produkt nowej generacji ma bardzo wiele zalet, m.in.:

 • nie zawiera aldehydu i fenolu,
 • ma niską alkaliczność (pH 11),
 • nadaje się także do stosowania w myjkach ultradźwiękowych,
 • daje możliwość skrócenia czasu moczenia poprzez przygotowanie bardziej stężonego roztworu,
 • całkowicie redukuje organiczne zanieczyszczenia,
 • skutecznie działa na wirusy osłonkowe (HBV, HIV, BVDV, HCV, vakzinia, noro) i bezosłonkowe (adeno i polio) oraz efektywnie je unieszkodliwia po to, aby nie pozostawały na sprzęcie w aktywnej postaci,
 • rozległe działanie bakteriobójcze i grzybobójcze oraz mykobakteriobójcze,
 • błyskawiczne działanie,
 • dobra kompatybilność materiałowa i właściwości antykorozyjne, do czego przyczynia się brak chlorków w składzie substancji,
  już najsłabszy (1%) roztwór skutecznie spełnia swoją rolę.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz salon kosmetyczny lub fryzjerski, gabinet stomatologiczny bądź chirurgiczny, Omnisept Plus został stworzony z myślą o Tobie i Twoich klientach. Zapewnij swojemu miejscu pracy niewyobrażalny komfort od niewidocznych gołym okiem zagrożeń: niebezpiecznych wirusów oraz bakterii. Chroń się skutecznie przed skutkami użycia źle zdezynfekowanego sprzętu. Nadaj czyszczeniu narzędzi zupełnie nową jakość; ta czynność nie musi być dłużej czasochłonną udręką. Z Omniseptem Plus wyczyścisz wszystko szybko, łatwo i przyjemnie, a zaoszczędzony w ten sposób czas przeznaczysz na ciekawsze zajęcia.

Leave a Reply

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.